gtag('config', 'UA-130501671-1');

Chirurgické plášte Foliodress prešli inováciou. Farebné označenia výstrihu uľahčí rozlíšenie typu plášťa, jednoduchšie je i vybalenie z obalu. Zmeny sa týkajú oboch modelov – Protect i Comfort.

Prvou z výhod je farebné označenie výstrihu plášťa. Toto praktické riešenie zjednodušuje orientáciu na operačnej sále. Farebný kód chirurgických plášťov Foliodress korešponduje s CombiSetmi HARTMANN. Keď sa CombiSet vybalí, podľa farby chirurgického plášťa, pečiatky s označením veľkosti a farby výstrihu možno ihneď rozlíšiť, o ktorý typ chirurgického plášťa sa jedná –  či ide o plášť nezosilnený, zosilnený urologický či extra zosilnený.

nezosilnenýextra zosilnenyzosilnený plášťObr.: Farebné označenie  – nezosilnený, zosilnený a extra zosilnený plášť

Inováciou je i nový sms obal, ktorý umožňuje jednoduché rozbaľovanie a vylepšené sterilné obliekanie plášťa. S obalom, ktorý zodpovedá európskemu štandardu EN 868-2, sa jednoducho pracuje, pretože nemá ostré hrany ani rohy a nekľže. Je vyrobený z jemnejšieho materiálu, čo mu ale neuberá na bezpečnosti a funkčnosti.

combitape1Uzatvárací systém Combitape sa v praxi osvedčil už nespočetnekrát, preto ho tvorcovia použili aj v prípade nových plášťov Foliodress. Tento patentovaný uzatvárací systém operačného chirurgického plášta je teraz dostupný nielen pre typ Comfort, ale aj pre typ Protect. Jeho výhody spočívajú predovšetkým v tom, že neškrtí pri krku, nevytvára hrče na chrbte, lepí na každom mieste a netrhá vlasy. Veľkou prednosťou je tiež individuálna adaptácia veľkosti.