gtag('config', 'UA-130501671-1');

Na pleciach žien často leží okrem vlastnej práce aj starostlivosť o celú domácnosť, o zdravie muža i detí. Mamy a manželky sú anjelmi strážnymi a ak ich niečo vykoľají, často hrozí, že sa ako domček z kariet zosype celé fungovanie domácnosti. Prinášame vám, milé mamy aj manželky, tipy na dvoch pomocníkoch v núdzi, ktorí by u vás v domácej lekárničke nemali chýbať. Pomôžu vám, keď sa vy samy ocitnete v ťažkostiach.

S hnačkou rýchlo zatočí

Počas zimy na nás často útočia virózy, ktoré sú sprevádzané aj hnačkou. A práve tá dokáže nepríjemne vyradiť z hry. Ideálne je neotáľať, ale popasovať sa s ňou hneď na začiatku – o to rýchlejšie sa život zas dostane do starých, zabehnutých koľají. Okrem diétnej stravy účinne pomáha aj prírodný čistený íl (diosmektit), ktorý je hlavnou zložkou zdravotníckej pomôcky, ktorú bežne kúpite v lekární bez predpisu. Reč je o smectaGo®. Jej nové praktické balenie v duchu „uži a choď“ vám uľahčí jej užitie. Už ju viac netreba rozrábať vo vode, stačí otvoriť vrecúško pripravené na priame použitie a prehltnúť jeho obsah s karamelovo-kakaovou príchuťou. Prírodný čistený íl zastavuje a účinne lieči všetky typy hnačky, nech ju spôsobila viróza, baktéria alebo diétna chyba. Viaže na seba toxíny a choroboplodné zárodky, aby sa dostali z tela pri vyprázdňovaní, chráni sliznicu zažívacieho traktu, urýchľuje jej hojenie a uľavuje od bolesti brucha. Výrazne skracuje trvanie hnačky. Je vhodná pre deti od 8 rokov a dospelých vrátane tehotných a dojčiacich žien, keďže sa nevstrebáva do organizmu, je vysoko bezpečná a neznižuje priechodnosť zažívacieho traktu. 12-vrecúškové balenie smectaGo® na expresné užitie kúpite v lekárni za odporúčanú cenu 6,10 €.

www.smecta.sk

Menštruácia už nemusí bolieť!

Bolesť a kŕče počas menštruácie sú spájané s hladinou prostaglandínov – ženy s ich vyššou hladinou trpia silnejšími kŕčmi ako tie ostatné. Silnejšie menštruačné bolesti pociťujú aj ženy s užším kanálom kŕčka maternice, práve preto bolestivá menštruácia často mizne po prvom pôrode. Nie je to však pravidlo a niektoré ženy si vytrpia naozaj viac než dosť. Patríte medzi ne aj vy? Vedeli ste, že pri bolestivej menštruácii pomáhajú lieky uvoľňujúce kŕče a bolesť, tzv. spazmolytiká? Takým je aj liek Buscopan 10 mg obalené tablety s účinnou látkou butylskopolamíniumbromid, ktorý kúpite v lekárni bez receptu. Úľavu pocítite už do 15 minút od užitia lieku. Pôsobí na hladké svaly v brušnej a panvovej oblasti, nezaťažuje celý organizmus, neprechádza do krvi a do centrálneho nervového systému. Odporúčaná cena 10-tabletového balenia lieku je 4,50 €, 20-tabletového balenia 5,25 €.

www.buscopan10tbl.sk

Liek Buscopan 10 mg obalené tablety (10 mg butylskopolamínbromid) nie je viazaný na lekársky predpis a používa sa pri spazmoch (kŕčoch) urogenitálneho traktu (v brušnej a panvovej oblasti), gastrointestinálneho traku a pri dyskinézii žlčových ciest. Liek Buscopan 10 mg obalené tablety obsahuje 10 mg butylskopolamínbromidu. Je určený na vnútorné užitie, užíva sa ústami a zapíja sa dostatkom tekutín v množstvách uvedených v príbalovom letáku lieku, alebo podľa inštrukcií lekára. Pred použitím si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľa. O použití lieku sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom.