gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 16. apríla (WebNoviny.sk) – Spoločnosť RegioJet, a. s., v období Veľkej noci posilňuje vlaky medzi Slovenskom a Českom. Nočné spoje na trase Praha – Košice a späť budú zostavené až zo šestnástich vozňov.

Niektorí cestujúci budu zrejme lístky vracať

Ako v utorok informoval dopravca, najväčší záujem o cestovanie je vo vlakoch vo štvrtok 18. apríla v smere na Slovensko a v pondelok 22. apríla popoludní do Českej republiky.

„Viac vypredané sú spoje na trase Praha – Košice a späť, kde sú v súčasnosti voľné miesta pre cestovanie počas veľkonočného víkendu iba v sobotu a nedeľu. Na linke Praha – Bratislava a späť sú k dispozícii miesta aj v piatok pre cesty z ČR do Bratislavy a v pondelok ráno v opačnom smere,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca holdingu Student Agency a RegioJetu Aleš Ondrůj.

RegioJet bude dávať do predaja ďalšie kapacity, a to aj 24 hodín pred odchodom vlakov. „Odporúčame cestujúcim, aby priebežne sledovali rezervačný systém. Tiež je pravdepodobné, že mnoho cestujúcich si urobilo viac rezervácií a budú svoje lístky vracať, keď sa finálne rozhodnú, kedy budú cestovať,“ upozornil Ondrůj.

Výhody pre študentov a seniorov

Spoločnosť predpokladá, že študenti a seniori využijú zvýhodnené cestovanie do Českej republiky práve v priebehu nastávajúcej Veľkej noci. Mládež do 18 rokov, študenti do 26 rokov a dôchodcovia nad 65 rokov majú na cesty vlakom či autobusom v Česku nárok na zľavu vo výške 75 percent.

Zľava platí aj pre medzinárodné vlakové lístky na úsek jazdy po území ČR. Cestujúcim sa stačí preukázať osobným preukazom s dátumom narodenia alebo preukazom ISIC v prípade študentov do 26 rokov.

Viac k témam: RegioJet, Veľká noc
Zdroj: Webnoviny.sk – RegioJet počas veľkonočných sviatkov posilní spoje medzi Slovenskom a Českom © SITA Všetky práva vyhradené.