gtag('config', 'UA-130501671-1');

NITRA 17. apríla (WebNoviny.sk) – Cestovné poriadky autobusov mestskej i prímestskej dopravy v Nitre prispôsobia počas veľkonočných sviatkov zmeneným potrebám cestujúcich.

Autobusové spoje

Ako informovala riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločnosti Arriva Petra Helecz, autobusy budú vo štvrtok 18. apríla a v utorok 23. apríla premávať ako v pracovný deň počas prázdnin.

Na Veľký piatok 19. apríla, Veľkonočnú nedeľu 21. apríla a Veľkonočný pondelok 22. apríla pôjdu spoje ako v nedeľu a vo sviatok. V sobotu 20. apríla budú autobusy jazdiť podľa cestovných poriadkov na sobotu.

Vlakové spojenie s Prahou

Zmeny čakajú aj cestujúcich pri priamom vlakovom spojení Nitry s Prahou cez Trenčín. Vo štvrtok 18. apríla pôjde vlak ako počas piatku, na Veľký piatok podľa sobotňajšieho cestovného poriadku a počas Bielej soboty a Veľkonočnej nedele ako vo všedný deň.

Na Veľkonočný pondelok budú vlaky premávať ako v nedeľu. „Prípadné zvýšenie kapacity vlakových súprav budeme riešiť operatívne podľa potrieb cestujúcich,“ uviedla Helecz.

Viac k témam: autobusová doprava, vlaková doprava
Zdroj: Webnoviny.sk – Nitrania sa musia počas veľkonočných sviatkov pripraviť na zmeny v cestovných poriadkoch © SITA Všetky práva vyhradené.