gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 17. apríla (WebNoviny.sk) – Šéfom Úradu inšpekčnej služby bude Adrián Szabó. Rozhodla o tom v stredu vláda SR. Nomináciu Szabóa do funkcie navrhla ministerka vnútra Denisa Saková na základe odporúčania parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť.

Výbor spomedzi troch kandidátov na funkciu šéfa policajnej inšpekcie odobril práve Szabóa. Ten sa funkcie má ujať od prvého mája. Funkčné obdobie riaditeľa Úradu inšpekčnej služby je štvorročné, pričom sa o funkciu môže uchádzať ešte raz.

„V Policajnom zbore pôsobím už 18 rok, ale považujem sa za človeka nastupujúcej generácie policajtov, ktorí rozmýšľajú progresívne a moderne. Budem sa snažiť v prípade môjho menovania o väčšiu otvorenosť a dôveryhodnosť inšpekcie a pričiniť sa o neustále zlepšovanie podmienok,“ uviedol ešte minulý týždeň na pôde parlamentného brannobezpečnostného výboru Szabó.

Za svoje najväčšie úspechy považuje pôsobenie v špecializovaných tímoch, ktoré vyšetrovali zločinecké organizované skupiny. Szabó viedol inšpekciu ako jej dočasný šéf už od jesene 2018.

Viac k témam: minister vnútra SR, policajná inšpekcia, výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegriniho vláda rozhodla, kto bude šéfom policajnej inšpekcie © SITA Všetky práva vyhradené.