gtag('config', 'UA-130501671-1');

NASHVILLE 18. apríla (WebNoviny.sk) – Britský potápač, ktorý sa minulý rok podieľal na komplikovanom vyslobodzovaní dvanástich školákov a ich futbalového trénera z thajskej jaskyne, tentoraz sám potreboval pomoc.

Josh Bratchley skúmal zaplavenú jaskyňu v okrese Jackson v americkom štáte Tennessee, keď sa v utorok nevrátil späť na povrch. Jeho kolegovia, potápači z Veľkej Británie, hľadali nezvestného Bratchleyho celé hodiny, nikde ho však nemohli nájsť, a preto zavolali na pomoc profesionálov.

Záchranárski potápači, ktorí prileteli z rôznych kútov USA, našli Bratchleyho pokojne čakať vo vzduchovej bubline, kde bol uviaznutý celkovo 28 hodín. Po hodine od začiatku akcie ho dostali von.

Bol pri vedomí, čulý a zorientovaný,“ uviedol hovorca záchranárov Derek Woolbright na tlačovej konferencii. „Jeho jediná požiadavka, keď sa dostal na povrch, bola pizza,“ dodal Woolbright veselo.

Viac k témam: potápač
Zdroj: Webnoviny.sk – Potápač uviazol v zaplavenej jaskyni, po vyslobodení mal iba jednu požiadavku © SITA Všetky práva vyhradené.