gtag('config', 'UA-130501671-1');

BENGÁZI 18. apríla (WebNoviny.sk) – Boje medzi znepriatelenými líbyjskými frakciami o kontrolu hlavného mesta Tripolis si vyžiadali už 205 obetí. Oznámila to Svetová zdravotnícka organizácia (WHO).

Nie je však jasné, koľko z nich je civilistov. WHO uviedla, že do oblasti vysiela zdravotných expertov, medzi nimi chirurgov, aby sa postarali o zranených, ktorých počet sa medzičasom vyšplhal na 913.

Boje o Tripolis vypukli začiatkom apríla. Takzvaná Líbyjská národná armáda (LNA) generála Chalífa Haftara bojuje s konkurenčnými milíciami, ktoré podporujú medzinárodne uznanú vládu ovládajúcu Tripolis a západ krajiny.

Konflikt vyhnal podľa OSN z domovov už viac než 25-tisíc ľudí. Najnovšie násilnosti sprevádzajú obavy z vypuknutia ďalšej občianskej vojny podobnej tej, ktorá po povstaní v roku 2011 viedla k zvrhnutiu a smrti dlhoročného diktátora Muammara Kaddáfího.

Viac k témam: Líbyjská národná armáda, WHO Svetová zdravotnícka organizácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri bojoch o Tripolis zomreli stovky ľudí, násilie vytvára obavy z ďalšej občianskej vojny © SITA Všetky práva vyhradené.