gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA/ŽILINA 23. marca (WebNoviny.sk) – Uplynulý týždeň zaevidovali policajti v Žilinskom kraji 35 vodičov, ktorí si sadli za volant pod vplyvom alkoholu.

Ako agentúru SITA informovala žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová, 18 malo viac ako jedno promile, 14 nafúkalo menej ako promile, jeden vodič dychovú skúšku odmietol a dvaja podgurážení šoféri spôsobili nehody. Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti, 26 malo pozitívnu dychovú skúšku na alkohol.

Takmer tri promile alkoholu v dychu namerali 33-ročnému vodičovi Octavie, ktorého v sobotu v noci zastavila hliadka v Čadci. O niečo menej, 2,85 promile, zistili 40-ročnému vodičovi Audi A4, ktorého v tú istú noc kontrolovali v Martine.

V Hladovke na Orave zase kontrolovali 32-ročného motocyklistu. Mal v dychu vyše dvoch promile, nemal ani vodičské oprávnenie a na motorke nemal evidenčné číslo. Všetci vodiči čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Viac k témam: alkohol za volantom, opitý vodič
Zdroj: Webnoviny.sk – Vodič Octavie nafúkal takmer tri promile, policajti v Žilinskom kraji chytili aj opitých cyklistov © SITA Všetky práva vyhradené.