BRATISLAVA 24. apríla (WebNoviny.sk) – Stredajšie rokovanie koaličnej rady o tzv. sociálnom balíčku sa nakoniec neuskutočnilo. <em>“Koaličná rada bola naplánovaná na dnes, najskôr sa to posunulo o pol hodinu a na poslednú chvíľu sa to z nešpecifikovaných dôvodov zrušilo a presunulo na iný termín,</em>“ uviedol pre médiá hovorca predsedu parlamentu Andreja Danka Tomáš Kostelník.

Ako dodal, SNS na čele s jej predsedom bola na rokovanie pripravená so svojimi bodmi. <em>“Predtým, než sa odkonzultujú s koaličnými partnermi, nie je hodné ich komentovať,“</em> dodal. Hovorca strany Smer-SD Ján Mažgút uviedol, že rokovanie koaličnej rady bolo presunuté na neurčitý termín. <em>“Dôvody mi nie sú známe,“</em> povedal.

Koaliční lídri mali rokovať o zvýšení rodičovského príspevku, či predĺžení poberania materskej dávky, čo navrhuje strana Smer-SD. Medzi návrhy SNS patrí zníženie sadzby dane pre právnické osoby podľa výšky obratu spoločností a pokles sadzby dane z pridanej hodnoty na 10 % na ďalšie vybrané potraviny.

Strana Most-Híd presadzuje zníženie invalidných odvodov do Sociálnej poisťovne o jeden percentuálny bod a zvýšenie nezdaniteľnej časti základu dane pre živnostníkov a zamestnancov zo súčasných 19,2-násobku životného minima na 21-násobok v budúcom roku a 22,7-násobok v roku 2021.

Viac k témam: koaličná rada, Most-Híd, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Koaličná rada mala rokovať o sociálnom balíčku, stretnutie na poslednú chvíľu presunuli © SITA Všetky práva vyhradené.