<strong><em>BRATISLAVA 25. apríla (WebNoviny.sk) – Do vedenia spoločnosti Sanofi v Českej republike a na Slovensku bol 1. apríla 2019 menovaný Paul-François Cossa. Spolu s koordináciou tejto biofarmaceutickej skupiny na českom a slovenskom trhu bude Paul-François Cossa zároveň zodpovedný za riadenie tímu obchodnej jednotky voľnopredajných liekov v Čechách a na Slovensku (CHC CZ&SK).</em></strong>

Na pozícii výkonného manažéra pre Českú republiku a Slovensko Paul-François Cossa nahradil Emmanuelle Valentin, ktorá bola už dávnejšie menovaná na pozíciu riaditeľky obchodnej jednotky Primary Care pre región Central Europe s pôsobením v poľskej Varšave.

Medzi hlavné zodpovednosti Paula-Françoise v pozícii výkonného manažéra Sanofi CZ&SK patrí koordinácia stratégie jednotného vystupovania skupiny Sanofi voči externej a internej verejnosti, podpora inovatívnej liečby českých a slovenských pacientov, a v neposlednom rade rozvoj firemnej kultúry v rámci česko-slovenskej organizácie Sanofi.

Paul-François Cossa bol k 1. aprílu súčasne menovaný na pozíciu riaditeľa obchodnej jednotky pre voľnopredajné lieky v Čechách a na Slovensku (CHC CZ&SK). Na tejto pozícii bude riadiť česko-slovenský CHC tím, rozvíjať a prehlbovať portfólio voľnopredajných liekov a výživových doplnkov, vrátane známych značiek ako sú Ibalgin, Paralen alebo Celaskon.

<em>“Veľmi sa teším na spoluprácu s česko-slovenským tímom Sanofi, ktorý úspešne reprezentuje jednu z najvýznamnejších farmaceutických skupín na českom i slovenskom trhu. Naším spoločným cieľom bude aj naďalej chrániť českú a slovenskú verejnosť proti ochoreniam našimi očkovacími látkami a pacientom poskytovať vysoko inovatívnu liečbu chronických alebo zriedkavých ochorení“</em>, komentoval Paul-François Cossa svoj nástup do čela česko-slovenského Sanofi.

Paul-François Cossa nastúpil do spoločnosti Sanofi v roku 2012 ako Business Development Director pre Turecko a Stredný východ. V rokoch 2015 až 2017 viedol viacero globálnych transformačných projektov Sanofi, vrátane integrácie portfólia a tímu divízie voľnopredajných liekov spoločnosti Boehringer Ingelheim do Sanofi.  Od roku 2017 zastával pozíciu riaditeľa obchodnej jednotky General Medicines v Kanade.

Paul-François Cossa je držiteľom titulu Master of Sciences z Massachusetts Institute of Technology, s hlavným zameraním na ekonómiu a financie, a rovnako je absolventom francúzskej Ecole Polytechnique. Paul-François Cossa (39 rokov) je ženatý a má dve deti.

<div am-ContentText-TextBox=“center“>O spoločnosti Sanofi

Spoločnosť Sanofi je globálna biofarmaceutická spoločnosť zameraná na zdravie ľudí. Zameriavame sa na prevenciu rôznych ochorení prostredníctvom našich vakcín, poskytujeme pacientom inovatívnu liečbu, aby sme bojovali proti bolesti a utrpeniu. Pomáhame pacientom, ktorí trpia vzácnymi chorobami a podporujeme milióny ľudí s dlhodobými chronickými chorobami.

S viac než 100 000 zamestnancami vo viac ako 100 krajinách transformuje Sanofi vedecké inovácie na riešenia zdravotnej starostlivosti po celom svete.

Sanofi, Empowering Life</div>

Inzercia

Viac k témam: biofarmaceutická skupina, manažér, Paul-François Cossa
Zdroj: Webnoviny.sk – Spoločnosť Sanofi Česká republika/Slovensko má nového výkonného manažéra © SITA Všetky práva vyhradené.