LONDÝN 25. apríla (WebNoviny.sk) – Ekologickí aktivisti, ktorí v uplynulých dňoch na protest proti nečinnosti vlády v boji proti globálnemu otepľovaniu blokovali dopravu na viacerých miestach Londýna, so svojimi protestmi nateraz končia.

V stredu to oznámili organizátori protestov z organizácie Extinction Rebellion (Protest proti vyhynutiu). Posledné protesty, aj to v zmenšenom rozsahu oproti predošlý dňom, sa podľa nich uskutočnia vo štvrtok.

Aktivisti sa zároveň ospravedlnili obyvateľom Londýna za nepohodlie, ktoré im svojimi akciami spôsobili. „<em>Vieme, že sme narušili vaše životy. Nerobili sme to s potešením. Robili sme to jedine preto, že ide o krízovú situáciu</em>,“ uvádza Extinction Rebellion vo svojom stredajšom stanovisku.

Účastníci protestov Extinction Rebellion vyzývali britskú vládu na zníženie uhlíkových emisií do roku 2025 na nulu. V uliciach Londýna, vrátane najfrekventovanejších a medzi turistami najobľúbenejších lokalít, protestovali už od pondelka minulého týždňa. Za ten čas britská polícia pozatýkala viac ako tisíc demonštrantov, 70 z nich obvinila, väčšinou za narúšanie verejného poriadku.

<div class=“isita-embed isita-embed-youtube“><iframe allowfullscreen=“true“ webkitallowfullscreen=“true“ mozallowfullscreen=“true“ width=“500″ height=“281″ src=“https://www.youtube.com/embed/DOpAHeFEgZ8?feature=oembed“ frameborder=“0″ allow=“accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture“></iframe></div>

Viac k témam: aktivisti, protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Ekologické protesty v Londýne sa skončia, polícia pozatýkala viac ako tisíc aktivistov © SITA Všetky práva vyhradené.