BRATISLAVA 26. apríla (WebNoviny.sk) – Protestujúci farmári, ktorí od minulého týždňa stanujú pred budovou Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) v Bratislave, podávajú na jej vedúcich pracovníkov trestné oznámenie na NAKA za zneužívanie právomoci verejného činiteľa a za napomáhanie pri prečine poškodzovania finančných záujmov Európskej únie.
<h2>Spred budovy sa stiahnu</h2>
Informoval o tom v piatok na brífingu František Oravec z Iniciatívy poľnohospodárov. Zároveň dodal, že jeho požiadavke na nahliadnutie do spisov spoločnosti ESIN vyhovejú 30. apríla, a tak sa protestujúci farmári spred budovy PPA v piatok po podaní trestného oznámenia stiahnu.

Poľnohospodári, protestujúci už niekoľko dní pred PPA, majú jediný cieľ, a to nazrieť do spisu firiem patriacich spoločnosti ESIN, ktoré údajne križujú farmára Františka Oravca a podľa názoru predstaviteľov Iniciatívy poľnohospodárov sa podieľajú na subvenčnom podvode.
<h2>Chcú odhaliť nekalé praktiky</h2>
<em>“Nahliadnutím do spisu chceme odhaliť nekalé praktiky a vytvoriť precedens, ktorý pomôže aj ďalším farmárom na celom Slovensku s podobným problémom,“</em> uviedol v piatok František Oravec.

Pôdohospodárska platobná agentúra po stredajšom ústnom pojednávaní uznala právo Františka Oravca nazrieť do spisu protistrany. <em>“Následne, odvolávajúc sa na údajné objektívne dôvody, GDPR a nutnosť vybieliť niektoré údaje zo spisov pre ochranu osobných údajov, určila PPA termín tohto úkonu až na 30. apríla 2019. Máme vážne obavy, že počas nasledujúcich dní môže dôjsť k manipulácii so spisom, a to pre zahladenie stôp subvenčného podvodu, a kvôli obštrukciám od roku 2017 pre znemožnenie nazrieť do spisu. Vybielenie niektorých údajov kvôli GDPR mohla PPA podľa nášho názoru stihnúť skôr,“</em> dodal Oravec.

Agentúra SITA oslovila so žiadosťou o reakciu aj Pôdohospodársku platobnú agentúru.

<strong>Zobraziť fotogalériu k článku:</strong><br><a href=“https://www.webnoviny.sk/fotogaleria/protestna-stanovacka-farmarov-pred-budovou-polnohospodarskej-platobnej-agentury/“ target=“_blank“>Protestná stanovačka farmárov pred budovou Poľnohospodárskej platobnej agentúry</a>

Viac k témam: farmári, PPA Pôdohospodárska platobná agentúra, protest farmárov
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Farmári končia stanovačku v Bratislave, na vedenie platobnej agentúry podávajú trestné oznámenie © SITA Všetky práva vyhradené.