AMPARA 28. apríla (WebNoviny.sk) – Srílanská polícia v nedeľu vošla do hlavnej mešity Národnej monoteistickej organizácie (Džamáat at-tawhíd al-wataníja, NTJ), ktorú pre samovražedné bombové útoky z Veľkonočnej nedele spolu s ďalšou skupinou deň predtým úrady označili za teroristickú organizáciu.

Polícia mešitu zamkla a odišla

Policajti prišli do mešity v meste Kattankudy na východe Srí Lanky popoludní a zastavili tam rozhovor zahraničných novinárov s jej predstaviteľmi.

Neskôr jeden z policajtov poslal novinárov čakajúcich vonku preč s tým, že budovu uzatvárajú a prehľadávajú. Následne polícia mešitu pred poobedňajšími modlitbami zamkla a odišla.

Útoky si vyžiadali viac ako 250 mŕtvych

Úrady zakázali NTJ pre jej väzby na údajného strojcu útokov Muhamada Zahrána. Ako v nedeľu oznámila polícia, Zahránova manželka a ich štvorročná dcéra utrpeli zranenia pri prestrelke polície s militantmi, ktorá sa odohrala v piatok v noci a zanechala 15 mŕtvych vrátane šiestich detí.

Podľa extrémistickej organizácie Islamský štát pri prestrelke zomreli aj jej traja militanti. Simultánne útoky na kostoly a hotely si minulý týždeň vyžiadali viac ako 250 mŕtvych. Polícia v súvislosti s útokmi zatkla za uplynulých 24 hodín 48 podozrivých.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Srí Lanku zasiahla séria výbuchov

Viac k témam: teroristický útok, terorizmus, útok na Srí Lanke
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia na Srí Lanke prehľadala mešitu skupiny, ktorú spájajú so samovražednými útokmi © SITA Všetky práva vyhradené.