SEATTLE 28. apríla (WebNoviny.sk) – Štyria ľudia zomreli, keď sa v americkom Seattli zrútil žeriav a zavalil šesť áut. Podľa náčelníka hasičov Harolda Scogginsa o život prišli jedna žena a traja muži.

Starostka Seattlu Jenny Durkan v sobotu v noci oznámila, že dvaja zosnulí sú železiari a zvyšní dvaja ľudia zahynuli, keď boli v autách.

Pád poškodil aj budovu

So zraneniami v nemocnici skončili 25-ročná matka a jej štvormesačná dcéra, ktoré v čase incidentu sedeli v aute, a 28-ročný muž, uviedol hovorca hasičov Lance Garland. Zranenia utrpela aj štvrtá osoba, ale tú záchranári ošetrili na mieste.

Incident sa stal v novom areáli spoločnosti Google krátko pred 15:30 miestneho času. Úrady zatiaľ nepoznajú príčinu kolapsu žeriava. Prípad vyšetruje polícia a štátny rezort práce a priemyslu. Podľa Durkan však môže vyšetrovanie trvať aj niekoľko mesiacov.

Žeriav sa nachádzal na kancelárskej budove a jeho pád na nej spôsobil škody vrátane vybitých okien.

Žeriav práve demontovali

Daren Konopaski z odborovej organizácie International Union of Operating Engineers Local 302, ktorá zastupuje obslužných pracovníkov ťažkých strojov, sa pre denník The Seattle Times vyjadril, že žeriav zrejme demontovali, keď bol práve v oblasti silný vietor.

„Nevieme, ale zdá sa, že sa stalo toto. Sme v procese získavania informácií,“ povedal. Starostka Seattlu potvrdila, že v sobotu na budove aktívne pracovali robotníci, ale nepovedala, či rozoberali zariadenie.

V Seattli sa nachádzajú desiatky žeriavov, ktoré stavajú kancelárske budovy a bytové domy, keďže si tam technologické spoločnosti prenajímajú veľa plochy. V januári bolo v meste zhruba 60 žeriavov, čo je viac ako v akomkoľvek inom americkom meste.

Viac k témam: Google, tragédia, žeriav
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Seattle zažil šok, v areáli spoločnosti Google sa zrútil žeriav a zabil štyroch ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.