LONDÝN 29. apríla (WebNoviny.sk) – Počet Britov, ktorí si tohtoročnú letnú dovolenku rezervovali v Európskej únii, podľa cestovnej kancelárie Thomas Cook klesol pre neistotu súvisiacu s brexitom.

Radi cestujú aj do Turecka

Firma uviedla, že 48 percent dovoleniek, ktoré britským klientom predala do konca februára, je do destinácií mimo EÚ. Oproti minulému roku počet rezervácií mimo EÚ stúpol o 10 percent.

Napriek tomu zostalo najobľúbenejšou destináciou Britov Španielsko. Na druhej priečke sa umiestnilo Turecko. Informoval o tom portál bbc.com.

Nákup mien vzdialených krajín

Údaje firmy Thomas Cook sú v súlade s informáciami britskej pošty, že eviduje rast predaja zahraničných mien pre vzdialené destinácie. Predaj japonských jenov prostredníctvom pošty v Británii od začiatku tohto roka medziročne vzrástol o 12 percent a predaj indonézskych rupií stúpol o 9 percent.

Vyplýva to z údajov o transakciách britskej pošty od 1. januára do 23. apríla. Prostredníctvom pošty sa v Británii realizuje zhruba štvrtina menových transakcií v krajine. Najväčší rast dopytu britská pošta od začiatku tohto roka eviduje po egyptskej libre, ktorej predaj medziročne stúpol o 687 percent.

Viac k témam: Európska únia, turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Časť Britov neplánuje letnú dovolenku v Európskej únii, Španielsko však zostalo najobľúbenejšie © SITA Všetky práva vyhradené.