BRATISLAVA 29. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenské domácnosti sa budú môcť znova uchádzať o dotácie na kúpu a inštaláciu fotovoltických panelov. Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) vyčlenila na šieste kolo projektu Zelená domácnostiam II celkovo 800 tisíc eur.

Mimo bratislavského regiónu

O tieto prostriedky sa budú môcť uchádzať domácnosti žijúce mimo bratislavského regiónu. Jedna domácnosť bude môcť získať dotáciu na fotovoltický panel maximálne vo výške 1 500 eur.

Ako informovala energetická agentúra, šieste kolo začne v utorok 30. apríla o 15:00. K dotácii by sa malo podľa predpokladov SIEA dostať viac ako 500 žiadateľov. Získané poukážky si potom budú musieť nechať preplatiť najneskôr do 30. júla tohto roka.

Ešte tri kolá

SIEA uzatvorí kolo po vyčerpaní vyčlenenej sumy alebo po 24 hodinách od jeho začiatku. Do konca septembra tohto roka budú vyhlásené ešte tri kolá na podporu kúpy a inštalácie fotovoltických panelov.

V tomto roku plánuje SIEA dvadsať kôl na vydávanie poukážok s alokovanou čiastkou minimálne 12,1 milióna eur. V rámci projektu Zelená domácnostiam II by malo byť podľa odhadov SIEA do roku 2023 podporených v domácnostiach mimo Bratislavského samosprávneho kraja ďalších 25 tisíc inštalácií s celkovým inštalovaným výkonom 140 megawattov.

Viac k témam: Slovenská inovačná a energetická agentúra
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenské domácnosti môžu získať dotáciu na fotovoltické panely, agentúra vyčlenila státisíce eur © SITA Všetky práva vyhradené.