JAKARTA 2. mája (WebNoviny.sk) – Súd v Indonézii poslal na päť rokov za mreže poľského turistu, ktorý sa stretol s podporovateľmi nezávislosti tamojšieho regiónu Papua. Jakuba Skrzypského odsúdil za velezradu.

Jeden z mužových právnikov Latifah Anum Siregar uviedol, že ten istý súd vo štvrtok odsúdil na štvorročný trest odňatia slobody aj papuánskeho študenta Simona Magala, ktorý sa s Poliakom stretol a komunikoval s ním cez sociálnu sieť Facebook.

Skrzypského zatkli vlani v auguste v meste Wamena, ktoré sa nachádza v provincii Papua. Obvinili ho z plánovania protištátneho sprisahania. Muž, ktorý žil vo Švajčiarsku, akékoľvek previnenie odmieta. Jeho priatelia tvrdia, že je náruživým cestovateľom, ktorý sa nevedomky zamotal do indonézskej politiky.

Prípad poľského turistu zdôraznil citlivosť Indonézie v súvislosti s nepokojným regiónom, kde sa separatisti už niekoľko desaťročí pokúšajú o nezávislosť.

Viac k témam: povstalci, turista, Západná Papua
Zdroj: Webnoviny.sk – Jakub sa stretol s papuánskymi povstalcami, súd v Indonézii ho obvinil z plánovania sprisahania © SITA Všetky práva vyhradené.