PRAHA 3. mája (WebNoviny.sk) – Pražskí policajti zadržali v stredu popoludní dvadsaťštyriročného cudzinca, ktorý v reštaurácii jediným výkrikom vyľakal všetkých hostí.

Potom, čo ho obsluha nepustila na toaletu, začal kričať Alláhu akbar. Ľudia z reštaurácie radšej odišli. Muž nafúkal takmer tri promile alkoholu a dostal pokutu, informuje v piatok portál iDNES.cz.

Vystrašil hostí

Muž sa po príchode do reštaurácie v Havlíčkovej ulici domáhal vstupu na toaletu, ktorá však bola iba pre hostí.

Objednal si teda nápoj a pred desiatimi návštevníkmi nahlas zvolal Alláhu akbar. Niektorí z hostí sa zľakli a okamžite opustili reštauráciu,“ uviedla hovorkyňa pražských strážnikov Irena Seifertová.

Nafúkal 2,75 promile

Obsluha na muža zavolala mestskú políciu, cudzinec ale odišiel. Strážnici ho však onedlho dostihli. „Pri kontrole totožnosti bol z muža silne cítiť alkohol, vykonaná dychová skúška ukázala pozitívny výsledok 2,75 promile. Muž bol predvedený na policajnú stanicu,“ povedala hovorkyňa.

Štátna polícia cudzincovo správanie posúdila ako priestupok proti verejnému poriadku. „Bola mu uložená pokuta, ktorú na mieste zaplatil,“ doplnil hovorca polície Jan Daněk.

Viac k témam: česká polícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Reštaurácia v Prahe nechcela pustiť cudzinca na toaletu, začal kričať Alláhu akbar © SITA Všetky práva vyhradené.