MOSKVA 6. mája (WebNoviny.sk) – Z lietadla, ktoré v nedeľu zachvátil požiar pri núdzovom pristátí na moskovskom letisku Šeremetievo, sa podarilo vytiahnuť obe čierne skrinky. V pondelok to oznámila hovorkyňa Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie Svetlana Petrenková.

Podľa jej slov vyšetrovatelia momentálne skúmajú tri možné príčiny nehody: nedostatočnú kvalifikáciu pilotov, technickú chybu alebo vplyv počasia. Oblasťou okolo Moskvy sa totiž v tom čase prehnali búrky.

Pri núdzovom pristátí lietadla spoločnosti Aeroflot na letisku Šeremetievo zahynulo v nedeľu večer najmenej 40 ľudí. Vyšetrovací výbor Ruskej federácie v pondelok skoro ráno oznámil, že pri nehode zomrelo 41 osôb a 37 ďalších prežilo.

Ministerstvo zdravotníctva neskôr informovalo, že prežilo 38 ľudí, počet obetí neuviedlo. Stroj Suchoj Superjet 100 smeroval podľa vyšetrovateľov do mesta Murmansk na severozápade Ruska, avšak vrátil sa do Moskvy pre bližšie nešpecifikované problémy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Núdzové pristátie horiaceho Suchoja Superjet 100 spoločnosti Aeroflot

Viac k témam: čierna skrinka, havária lietadla, letecká spoločnosť Aeroflot, Moskva, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Čo spôsobilo núdzové pristátie a požiar lietadla Aeroflotu? Vyšetrovatelia skúmajú tri možné príčiny © SITA Všetky práva vyhradené.