KOLOMBO 13. mája (WebNoviny.sk) – Po najnovších útokoch namierených proti moslimom nechala vláda na Srí Lanke opäť zablokovať sociálne siete.

Stalo sa tak už tretí raz od útokov na katolícke kostoly a hotely, ktoré si na Veľkonočnú nedeľu vyžiadali vyše 250 obetí na životoch, informovali v pondelok miestni predstavitelia. Posledné nepokoje ukazujú, že situácia v krajine je po krviprelievaní stále napätá.

Vláda konala v reakcii na nedeľné útoky na moslimské obchody v meste Čilav, ktoré vyvolalo vzájomné obviňovanie sa dvoch osôb na sociálnej sieti Facebook. Mesto obývané prevažne katolíkmi leží 80 kilometrov severne od Kolomba.

Okrem Facebooku vláda dočasne zablokovala napríklad aj služby WhatsApp či Instagram. Ako uviedla, cieľom tohto kroku je „zabrániť šíreniu dezinformácií„. Úrady v meste zaviedli aj dočasný zákaz vychádzania, ktorý však už medzičasom odvolali.

Viac k témam: facebook, Instagram, útok na Srí Lanke, WhatsApp
Zdroj: Webnoviny.sk – Srí Lanka po útokoch na moslimov zablokovala nielen Facebook, chce zabrániť šíreniu dezinformácií © SITA Všetky práva vyhradené.