CHARTÚM 14. mája (WebNoviny.sk) – Počas zrážok sudánskych bezpečnostných síl s demonštrantmi stojacimi za zvrhnutím prezidenta Umara al-Bašíra zahynulo v noci na utorok šesť ľudí. Informovali o tom sudánski zdravotníci. Medzi obeťami je podľa nich aj jeden vojenský dôstojník.

Zrážky sa odohrali na viacerých miestach naprieč krajinou, okrem iného aj pred hlavným sídlom armády v hlavnom meste Chartúm. Vládna vojenská rada smrť dôstojníka potvrdila a dodala, že zranenia utrpeli aj traja ďalší vojaci.

Sudánski prokurátori v pondelok obvinili bývalého prezidenta al-Bašíra z podielu na zabíjaní demonštrantov a podnecovania k zabíjaniu počas povstania, ktoré v apríli viedlo k jeho zvrhnutiu.

Al-Bašíra zatkli a uväznili v Chartúme len niekoľko dní po tom, čo ho armáda 11. apríla zbavila moci. Demonštranti však napriek tomu ostávajú v uliciach a požadujú rýchly návrat k civilnej vláde.

Viac k témam: demonštrácia, vojaci
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Demonštranti v Sudáne ostávajú v uliciach, zrážky s armádou si vyžiadali niekoľko obetí © SITA Všetky práva vyhradené.