gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 17. mája (WebNoviny.sk) – Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry vykonal prehliadku nebytových priestorov, konkrétne priestorov baru Next Apache v Bratislave.

Ako ďalej informuje na sociálnej sieti Policajný zbor, prehliadka súvisela s trestnou vecou prečinu nebezpečného prenasledovania a prečinom porušenia dôvernosti ústneho prejavu.

Konkrétne ide o medializovanú kauzu sledovania novinárov. „Cieľom prehliadky je zabezpečenie dôkazov, pretože v priebehu vyšetrovania sa zistilo, že v týchto priestoroch by sa mali nachádzať veci dôležité pre trestné konanie,“ informovala polícia.

Sledovanie viacerých novinárov si podľa medializovaných informácií objednal momentálne väzobne stíhaný podnikateľ Marian K. Ten je okrem iného obvinený v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky. Na sledovaní sa údajne podieľal bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby Peter Tóth ako aj ďalšie osoby.

Viac k témam: NAKA Národná kriminálna agentúra, novinári, sledovanie novinárov, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Policajti prehľadávali priestory baru v Bratislave, súvisí to s kauzou sledovania novinárov © SITA Všetky práva vyhradené.