gtag('config', 'UA-130501671-1');

TRNAVA 21. mája (WebNoviny.sk) – Muža, ktorý v Trnave vyhodil mačku z bytu na 8. poschodí, uznal Okresný súd v Trnave za vinného z prečinu týrania zvierat.

Dostal podmienku a zákaz pitia alkoholu

Trestným rozkazom mu uložil trest odňatia slobody na jeden rok s podmienečným odkladom dva roky. Zároveň mu uložil probačný dohľad v skúšobnej lehote a obmedzenie spočívajúce v zákaze požívania alkoholických nápojov a iných návykových látok.

Tridsaťtriročný muž sa tiež musí podrobiť psychoterapii alebo sa zúčastniť na psychologickom poradenstve. Trestný rozkaz je právoplatný. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Krajského súdu v Trnave Jana Kondákorová.

Mačku vyhodil z bytu na 8. poschodí

Otrasný prípad týrania zvieraťa riešili trnavskí policajti minulý štvrtok. Obyvatelia sídliska privolali hliadku k uhynutej mačke, ktorú niekto vyhodil z bytu na 8. poschodí.

Skutok mal na svedomí 33-ročný muž, ktorý pod vplyvom alkoholu vyšiel na balkón s mačkou v ruke a ponad zábradlie ju pustil na zem.

Mačka pád neprežila. Vyšetrovateľ muža obvinil z týrania zvierat, hrozil mu trest odňatia slobody na jeden rok až päť rokov.

Viac k témam: týranie zvierat
Zdroj: Webnoviny.sk – Trnavčan sa dozvedel svoj trest za vyhodenie mačky z balkóna na 8. poschodí © SITA Všetky práva vyhradené.