gtag('config', 'UA-130501671-1');

CHUA-LIEN 22. mája (WebNoviny.sk) – Taiwanské námorníctvo v stredu odštartovalo vojenské cvičenie. Akcia sa koná na východe krajiny, ktorá čelí hrozbe zo strany čínskych lodí a lietadiel. Zúčastňujú sa na nej lode aj stíhačky.

Hrozby Číny

Čínsky prezident tento rok vyhlásil, že Peking by v prípade potreby pokojne použil hrubú silu voči Taiwanu. Politik sa snaží izolovať krajinu od medzinárodného spoločenstva a zasadiť jej ekonomickú ranu.

Peking chce tiež prinútiť taiwanskú prezidentku, aby súhlasila s tým, že jej krajina je súčasťou Číny. Taiwan pritom považuje za najsilnejšie čínske zbrane ponorky s balistickými raketami.

Východ by mohla zasiahnuť vojna

Na východe Taiwanu sa nachádza kľúčová letecká základňa a ďalšie dôležité vojenské objekty. „Pravidelne budeme vykonávať vojenské cvičenia na mieste, ktoré podľa nášho názoru môže zasiahnuť vojna,“ vyhlásil zástupca taiwanskej armády.

Pri obrane našej krajiny sa môžeme spoľahnúť len sami na seba. Budeme robiť ďalšie cvičenia, aby sme posilnili našu bojovú schopnosť v súvislosti s pokračujúcimi vojenskými hrozbami,“ dodal hovorca ministerstva obrany.

Viac k témam: Čína, vojenské cvičenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Taiwan sa obáva hrozieb Číny, do vojenských cvičení zapojili lode aj stíhačky © SITA Všetky práva vyhradené.