gtag('config', 'UA-130501671-1');

BANSKÁ BYSTRICA 27. mája (WebNoviny.sk) – Predseda Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba poďakoval dnes v sídle strany v Banskej Bystrici viac ako 118-tisíc voličom, ktorí dali hlas tejto strane v sobotných voľbách do Európskeho parlamentu.

Podľa neho tým ukázali, že ĽSNS patrí do európskej politiky. „Bolo to pre mňa príjemným prekvapením, že sme získali až dva mandáty,“ uviedol podpredseda strany a poslanec NR SR Milan Uhrík s tým, že osobne ho potešilo, že ho ľudia prekrúžkovali zo 14. miesta.

Uhríka v parlamente nahradí Chmelár

Po odchode Uhríka do EP nastúpi na uvoľnený mandát v NR SR právnik Marian Chmelár. Výsledok volieb vnímajú v strane ako veľký úspech. Ako dodal Kotleba, len v dvoch okresoch nepresiahli hranicu päť percent.

Podľa Uhríka v európskom parlamente majú záujem „spolu s ostatnými podobne zmýšľajúcimi politikmi z iných štátov rozbehnúť spoluprácu na najvyššej úrovni a vytvoriť formu frakcie alebo niečo podobné.“ Takto by chcel presadzovať záujmy Slovenska v EÚ, lebo pôvodná myšlienka Únie nie je zlá, „zlá je len politika, ktorú súčasná EÚ razí“.

Do Bruselu ide aj bývalý sudca Radačovský

Takmer 43-tisícom voličom poďakoval aj druhý zvolený poslanec do EP na kandidátke ĽSNS emeritný sudca Miroslav Radačovský, ktorý rozhodoval v pozemkovej kauze prezidenta Andreja Kisku. Bývalý sudca chce tak ako doteraz slúžiť občanom Slovenskej republiky a zastupovať ich záujmy.

„EÚ je projekt, ktorý treba určitým spôsobom zreformovať, nie zrušiť. V prípade, že sa to nepodarí, zruší sa aj sama,“ uviedol Radačovský s tým, že je záujem, aby štáty kooperovali. Obaja zvolení poslanci prezentovali dobrú jazykovú vybavenosť na svoje pôsobenie v europarlamente.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2019 na Slovensku

Viac o téme: Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2019

Viac k témam: Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2019
Zdroj: Webnoviny.sk – Uhríka voliči prekrúžkovali do europarlamentu, ĽSNS podľa Kotlebu patrí do európskej politiky © SITA Všetky práva vyhradené.