gtag('config', 'UA-130501671-1');

27.6.2019 (Webnoviny.sk) – Vodiča, ktorý po nehode nechal v aute ťažko zraneného spolujazdca a ušiel, obvinili z ublíženia na zdraví a neposkytnutia pomoci. Nehoda sa stala medzi obcami Horné Zahorany a Vyšna Pokoradz v okrese Rimavská Sobota.

Ako na svojej facebookovej stránke informovala banskobystrická krajská polícia, 42-ročný vodič Felicie zavinil nehodu a z miesta utiekol. Štyridsaťšesťročnému vážne zranenému spolujazdcovi neposkytol pomoc.

Po vodičovi zorganizovali aj pátraciu akciu, aby prehľadali okolie nehody, či nie je niekde zranený. Až o tri dni sa nezvestný šofér prihlásil na polícii. Po vykonaní procesných úkonov ho vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na jeho vzatie do väzby.

Na základe príkazu okresného súdu ho eskortovali do ústavu na výkon väzby. Za ťažkú ujmu na zdraví, ktorú spôsobil spolujazdcovi a neposkytol mu potrebnú pomoc, mu hrozí trest na jeden rok až päť rokov.

Viac k témam: dopravná nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Vodičovi Felicie hrozí väzenie, po nehode nechal v aute ťažko zraneného spolujazdca a ušiel © SITA Všetky práva vyhradené.