gtag('config', 'UA-130501671-1');

3.7.2019 (Webnoviny.sk) – Na západe Indie sa po silných monzúnových dažďoch pretrhla priehrada a zaplavila šesť dedín. O život pritom prišlo najmenej sedem ľudí a ďalších 17 osôb je nezvestných.

Strhla so sebou takmer tucet domov

Priehrada Tiware v štáte Maháráštra sa pretrhla v utorok v noci a strhla so sebou takmer tucet domov, uviedol Datta Bhadakawad, predstaviteľ okresu Ratnagiri.

Záchranné tímy podľa jeho slov našli sedem tiel a stále pátrajú po nezvestných. Predbežné vyšetrovanie naznačuje, že pre silný dážď stúpla hladina vody v priehrade, čo spôsobilo, že sa pretrhla, dodal.

Dažde narušili lety a zaplavili cesty

Silné monzúnové dažde v Maháráštre spôsobili od pondelka úmrtia najmenej 34 osôb. Desiatky ľudí utrpeli zranenia. Dažde najhoršie zasiahli mesto Bombaj, kde hlásia najmenej 24 mŕtvych a 60 zranených.

Päťdňové dažde narušili lety, zaplavili cesty aj železničné trate. Po tom, čo už prestalo pršať, sa však v stredu prevádzka obnovila.

Monzúnové obdobie prináša do Indie silné dažde od júna do septembra. Dažde v krajine spôsobujú povodne a ďalšie škody. Bežné sú napríklad kolapsy stien, keď dažde oslabia základy chatrne postavených stavieb.

Viac k témam: monzúnové dažde, pretrhnutie priehrady, silné dažde
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: V Indii sa po silných dažďoch pretrhla priehrada, zaplavila dediny a strhla so sebou domy © SITA Všetky práva vyhradené.