gtag('config', 'UA-130501671-1');

5.7.2019 (Webnoviny.sk) – Na gréckom ostrove Eubója vypukli dva nové lesné požiare, ktoré si cez noc vyžiadali evakuáciu ďalších štyroch obcí. Miestni hasiči v piatok informovali, že oba požiare vypukli súbežne vo štvrtok krátko pred polnocou.

Hasenie komplikuje aj náročný terén

Už niekoľko hodín predtým veľký požiar viedol k mobilizácii viac ako sto hasičov a evakuácii jednej dediny. Požiarnikom sa podarilo obmedziť jeho šírenie, no oheň naďalej horí.

Hasenie im komplikuje náročný terén a vysoké teploty. V súvislosti s týmto požiarom úrady zatkli 64-ročného muža, ktorý je podozrivý z toho, že ho začal, keď spaľoval suchú burinu pri svojom dome. Muž by sa mal v piatok postaviť pred prokurátora.

Lesné požiare v Grécku sú časté

S trojicou požiarov bojuje dovedna 255 hasičov, štyri hasičské lietadlá, tri helikoptéry a tiež 100 vozidiel a stroje na zemné práce.

Lesné požiare sú počas teplých a suchých letných mesiacov v Grécku časté. Vlani si požiar v oblasti Mati vyžiadal 101 mŕtvych. Množstvo ľudí sa utopilo, keď chceli pred dymom a plameňmi uniknúť po mori.

Viac k témam: lesný požiar, ostrov Eubója
Zdroj: Webnoviny.sk – Na gréckom ostrove Eubója evakuovali ďalšie obce, s lesným požiarom bojujú desiatky hasičov © SITA Všetky práva vyhradené.