gtag('config', 'UA-130501671-1');

8.7.2019 (Webnoviny.sk) – Tragická dopravná nehoda sa stala v pondelok okolo 13:00 v obci Dobšiná v okrese Rožňava. Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, nákladné auto značky Iveco, ktoré viedol 60-ročný vodič z okresu Lučenec, tu zrazilo 67-ročného chodca z okresu Rožňava.

Vodič viedol auto v smere od Rožňavy do Dobšinej a v miernej ľavotočivej zákrute na križovatke s účelovými komunikáciami za doposiaľ presne nezistených okolností zachytil pravou prednou časťou vozidla chodca.

Ten utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Skúška na alkohol bola u vodiča Iveca negatívna, či bol pod vplyvom alkoholu chodec, budú zisťovať pri pitve.

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Bližšie okolnosti, presná príčina dopravnej nehody a miera zavinenia jej účastníkov, sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy.

Viac k témam: tragická dopravná nehoda, zrážka chodca s autom
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Vodič nákladiaku zachytil v zákrute na križovatke chodca, 67-ročný muž zraneniam podľahol © SITA Všetky práva vyhradené.