gtag('config', 'UA-130501671-1');

9.7.2019 (Webnoviny.sk) – Kancelária britskej premiérky Theresy Mayovej plne podporuje britského veľvyslanca v Spojených štátoch po tom, ako s ním americký prezident Donald Trump prerušil kontakt v dôsledku úniku jeho korešpondencie.

Diplomat v nej označil Trumpovu administratívu za nešikovnú, neistú a nekompetentnú. Názory Kima Darrocha vytvorili nepríjemné napätie medzi krajinami, ktoré sú dlhodobými spojencami.

Predstavitelia Británie vyhlásili, že sa snažia vypátrať vinníka, ktorý stojí za únikom informácií. Mayovej kancelária považuje situáciu za „nešťastnú“ a dodala, že Darroch má plnú podporu premiérky.

O obsahu e-mailov nedávno informoval Mail on Sunday. „Naozaj si nemyslíme, že by sa táto administratíva v budúcnosti stala podstatne normálnejšou, menej disfunkčnou, menej nepredvídateľnou, menej rozdelenou medzi frakcie, menej diplomaticky nemotornou a nešikovnou,“ napísal napríklad Darroch. Ministerstvo zahraničia v Londýne následne odsúdilo únik e-mailov.

Viac k témam: veľvyslanec
Zdroj: Webnoviny.sk – Mayová podporila britského veľvyslanca, ktorý označil Trumpovu administratívu za nekompetentnú © SITA Všetky práva vyhradené.