gtag('config', 'UA-130501671-1');

9.7.2019 (Webnoviny.sk) – Počas prvého prázdninového týždňa šoférovalo v Košickom kraji pod vplyvom alkoholu sedem vodičov, šiestim z nich namerali viac ako jedno promile alkoholu v dychu. V tlačovej správe o tom informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

V piatok 5. júla krátko po 21:00 Košičan na Škode Fabia na Bajzovej ulici v Košiciach pri cúvaní opakovane narazil do zaparkovaného Audi. Následne sa snažil z miesta nehody ujsť, ale svedok udalosti mu v tom zabránil. Vodič nafúkal 3,02 promile.

Ďalší nezodpovedný vodič bez vodičského oprávnenia viedol vozidlo v piatok krátko pred polnocou medzi obcami Šemša a Hodkovce v okrese Košice okolie, kde ho zastavila policajná hliadka a vodiča podrobila dychovej skúške, namerali mu 2,29 promile alkoholu v dychu.

Opitý vodič skončil v priekope

V sobotu 6. júla od polnoci do skorých ranných hodín policajti na cestách Košického kraja prichytili ďalších päť opitých vodičov za volantom.

Prvý z nich bol Humenčan, ktorý krátko po 01:00 viedol vozidlo značky Mercedes v meste Strážske v Michalovskom okrese, kde ho zastavila policajná hliadka. Vodič nafúkal 1,25 promile.

Druhý, 42-ročný vodič z Rožňavského okresu, spôsobil dopravnú nehodu v Rožňavskom okrese, kde v obci Honce zišiel z cesty, narazil do betónového priepustu a skončil v priekope.

Ďalšieho, 42-ročného vodiča z Rožňavského okresu o pár minút nato kontrolovala policajná hliadka v meste Rožňava. Ten šoféroval vozidlo značky Škoda Octavia, namerali mu 2,21 promile alkoholu v dychu.

Upozornil na seba vypnutými svetlami

Štvrtý z nezodpovedných vodičov bol 40-ročný Košičan, ktorý šoféroval s alkoholom v dychu vozidlo značky Renault na Palackého ulici, navyše mal zákaz viesť motorové vozidlá. Tento vodič si vyslúžil obvinenie za trestný čin marenia výkonu úradného rozhodnutia.

Posledný z pätice, 23-ročný vodič z okresu Michalovce, ktorý viedol vozidlo značky Škoda Felícia zo Zemplínskej Šíravy do Michaloviec, na seba upozornil spôsobom jazdy, pretože nemal rozsvietené svetlá. Na výzvu polície, aby zastavil vozidlo nereagoval a pokračoval v jazde.

Policajti vodiča pred jedným z rodinných domov na Ulici Janka Borodáča v Michalovciach zastavili a podrobili dychovej skúške. Jej výsledok bol 1,77 promile.

Policajti zároveň zistili, že vodič má uložený trest zákaz viesť motorové vozidlá. Čelí obvineniu z dvoch skutkov, a to z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a marenia výkonu úradného rozhodnutia. Vodičovi hrozia za tieto skutky až dva roky vo väzení.

Ďalší šoféroval so zákazom

V nedeľu 7. júla ráno pri futbalovom ihrisku v obci Družstevná pri Hornáde v okrese Košice okolie policajti chytili vodiča, ktorý šoféroval vozidlo značky Nissan pod vplyvom alkoholu, namerali mu 1,40 promile.

Ďalšieho vodiča, ktorý si sadol za volant napriek zákazu šoférovať, policajti kontrolovali na Hlinkovej ulici v Košiciach. Muž čelí obvineniu z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia .

Všetci nezodpovední vodiči boli zadržaní a umiestnení do cely policajného zaistenia. Za jazdu pod vplyvom alkoholu nad jedno promile už čelia obvineniu za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý im hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Viac k témam: alkohol za volantom, opitý vodič, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Opití vodiči skončili v cele, šofér Fabie narazil do zaparkovaného Audi a nafúkal tri promile © SITA Všetky práva vyhradené.