gtag('config', 'UA-130501671-1');

15.7.2019 (Webnoviny.sk) – Talianska polícia v pondelok zasahovala v opustenej bývalej škole na predmestí Ríma, odkiaľ mala vysťahovať desiatky migrantov a Talianov, ktorí tam žili ako squatteri. Je to ďalšia z operácií zameraných na vyčistenie nelegálne obývaných budov.

Vytvorili bariéru z horiacich matracov

Obyvatelia bývalej školy ráno zapaľovali matrace a odpad, aby vytvorili bariéru, ktorá by poriadkovej polícii zabránila vo vstupe do budovy. Oheň však úrady uhasili a v procese pokračovali.

Predstavitelia rímskej radnice informovali, že pre takmer 200 ľudí, ktorých operácia postihla, poskytnú alternatívne ubytovanie.

Škola bola podľa Salviniho nebezpečná

Minister vnútra Matteo Salvini, ktorý podporuje záťahy na migrantov, sa na margo situácie vyjadril, že Taliansko „netoleruje“ nikoho, kto nelegálne žije v opustených budovách. Niekdajšia škola bola podľa neho nebezpečná a predstavovala riziko pre ženy a deti žijúce v nej.

Problém so squattermi má Rím dlho, pričom Taliani aj migranti sa sťažujú na nedostatok finančne dostupného ubytovania.

Viac k témam: migranti, squatter
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia chcela z opustenej školy vysťahovať migrantov, vytvorili bariéru z horiacich matracov © SITA Všetky práva vyhradené.