gtag('config', 'UA-130501671-1');

16.7.2019 (Webnoviny.sk) – Policajti obvinili podpaľača, ktorý počas dvoch večerov dvakrát založil požiar v obci Jovsa v okres Michalovce. Zadržali ho v sobotu priamo na mieste činu. Na pozemku rodinného domu podpálil drevenú stodolu. Škody odhadli na 500 eur.

Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, 35-ročný Peter mal pri sebe zápalky a zapaľovač a privolanej hliadke sa priznal k založeniu ohňa.

Deň predtým podpálil v katastri obce aj prístrešok, v ktorom skladovali 800 balíkov sena, stolárske rezivo a liatinovú pílu. Všetko zhorelo, plamene poškodili aj prístrešok. Predbežné škody vyčíslili na 32-tisíc eur.

Muža policajti predviedli na policajné oddelenie a po vyhodnotení dôkazov ho vyšetrovateľ obvinil z pokračovacieho zločinu poškodzovania cudzej veci, a spracoval podnet na jeho vzatie do väzby. V prípade dokázania viny mu hrozí trest na tri až osem rokov.

Viac k témam: podpaľač, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Peter podpálil prístrešok so stovkami balíkov sena, na druhý deň založil oheň v stodole © SITA Všetky práva vyhradené.