28.10.2019 (Webnoviny.sk) – Cvičné lety Migov-29 budú obnovené. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa rezortu Danka Capáková s tým, že lietadlá budú opäť cvične vzlietať od 31. októbra. Ministerstvo obrany SR pozastavilo cvičné lety po tom, ako sa jeden zo strojov presne pred mesiacom, 28. septembra zrútil neďaleko Nitry. Pilot vyviazol bez vážnych poranení a stihol sa katapultovať.

Slovensko bude mať v závere roka 2022 k dispozícii už nové stíhacie lietadlá F-16. Za nové stroje zaplatí rezort cez 1,6 miliardy eur, pričom prví slovenskí piloti odcestujú na výcvik do Spojených štátov amerických v novembri tohto roka.

„Od štvrtka 31. októbra 2019 budú opätovne povolené cvičné lety stíhacích lietadiel MiG-29, ktoré boli pozastavené dňom leteckej nehody z 28. septembra 2019. Cvičné lety budú povolené na základe predbežnej správy o odbornom vyšetrení leteckej nehody, ktorej závery rezort obrany nebude zverejňovať až do spracovania záverečnej správy a ukončenia trestnoprávneho vyšetrovania vedeného vyšetrovateľom Krajského riaditeľstva Policajného zboru Nitra, a to z dôvodu, aby nebolo marené vyšetrovanie,“ uviedla v stanovisku Capáková.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Nehoda slovenskej stíhačky Mig-29 (fotografie)

Viac k témam: minister obrany SR, stíhačky MiG-29
Zdroj: Webnoviny.sk – Cvičné lety slovenských Migov-29 budú po nehode stíhačky opäť obnovené © SITA Všetky práva vyhradené.