14.9.2020 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 14. septembra 14:33

Národná kriminálna agentúra (NAKA) v rámci akcie Plevel zadržala päť osôb, vrátane predsedníčky Krajského súdu Žilina, sudcu Okresného súdu Žilina, ktorý má pozastavený výkon funkcie sudcu a jedného emeritného sudcu Krajského súdu Žilina.

Polícia o tom informovala vo svojom profile na sociálnej sieti. Počas akcie vykonala NAKA tri domové prehliadky, v rámci prípadu je aktuálne obvinených 11 osôb.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Podľa medializovaných informácií polícia v tejto súvislosti v pondelok zadržala a obvinila predsedníčku Krajského súdu v Žiline Evu K., žilinských sudcov Pavla P., Daniela B. a advokáta Ľuboša M. Vyšetrovateľ ich mal obviniť z prijímania úplatku.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) na sociálnej sieti uviedla, že zásahy NAKA, ktoré viedli k zatýkaniu sudcov Krajského a Okresného súdu v Žiline, ukazujú, že reforma justície je potrebná. „Nielen z dôvodu, aby sme mali rýchlejšie súdne konania, kvalitnejšie rozhodnutia a špecializovaných sudcov v hlavných agendách, ale je potrebná aj kvôli tomu, aby sme popretŕhali väzby v justícii a nastavili nové prostredie, v ktorom možno očakávať prístup k spravodlivosti pre každého,“ napísala.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: akcia Plevel, súdnictvo
Zdroj: Webnoviny.sk – NAKA počas akcie Plevel zadržala päť osôb, zasahovala u sudcov aj predsedníčky súdu (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.