gtag('config', 'UA-130501671-1');

16.3.2021 (Webnoviny.sk) – Prevádzkovateľ maďarského mýta potvrdil možnosť používať univerzálnu palubnú jednotku DKV v režime Post-Pay.

Odteraz môžu dopravcovia hradiť mýtne poplatky v Maďarsku prostredníctvom univerzálneho mýtneho boxu DKV BOX EUROPE v režime „Post-Pay“. Súčasťou maďarského mýtneho systému HU-GO sú diaľnice, rýchlostné a národné cesty. „Naši zákazníci mohli dlhé roky platiť za maďarské mýto iba jedným spôsobom – v režime predplateného mýta. S radosťou preto oznamujem, že naši zákazníci môžu po prvý raz využiť výhodný spôsob následnej úhradou „Post-Pay“, ktorý sa ľahšie používa a má pozitívny dopad na ich likviditu,“ hovorí Jérôme Lejeune, riaditeľ divízie mýta v spoločnosti DKV Euro Service. Zákazníci DKV mohli doteraz využívať na platbu maďarského mýta výlučne kartu DKV CARD.

Rakúske daňové orgány sa nedávno rozhodli nevyplácať vratky DPH z dieselových palív prepravným spoločnostiam z krajín, ktoré nie sú členmi Európskej únie. Mnohí prepravcovia, napríklad z Turecka, Srbska alebo Veľkej Británie, tak čoraz viac využívajú ako tranzitnú krajinu práve Maďarsko. Aj pre nich je tým pádom ideálnym riešením univerzálny mýtny box DKV BOX EUROPE, ktorý umožňuje platbu mýta v Nemecku, Belgicku, Francúzsku, Rakúsku, Španielsku, Portugalsku, Bulharsku a tiež v tuneloch Warnow, Herren a Liefkenshoek.

O spoločnosti DKV Euro Service

DKV Euro Service je jedným z popredných poskytovateľov služieb v oblastiach mobility pre dopravný a logistický priemysel. Už od roku 1934 ponúka profesionálom v doprave množstvo služieb zameraných na optimalizáciu nákladov a efektívne riadenie vozových parkov na európskych cestách. Medzi ne patria napríklad bezhotovostné platby za produkty a služby u viac ako 180 000 obchodníkov so širokým portfóliom ponúkaných značiek a tiež služby jednotnej úhrady mýta alebo vratiek dane z pridanej hodnoty či spotrebnej dane.

DKV Euro Service je súčasťou DKV MOBILITY. Spoločnosť je zastúpená v 45 krajinách, zamestnáva viac ako 1 200 pracovníkov po celej Európe a v roku 2019 dosiahla obrat 9,9 miliardy eur. Aktuálne je v obehu viac než 4,2 milióna servisných kariet DKV a palubných jednotiek u približne 230 000 zákazníkov. Tento rok bola karta DKV vyhlásená po šestnásty raz za sebou za „Najlepšiu značku“ v kategórii palivových a servisných kariet. Viac informácií na www.dkv-euroservice.com/cz.

Informačný servis

Viac k témam: DKV Box Europe, DKV Euro Service, mýto, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – V Maďarsku už dopravcovia zaplatia mýto s DKV BOX EUROPE © SITA Všetky práva vyhradené.