gtag('config', 'UA-130501671-1');

28.9.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 28. septembra 2022, 13:18

Vláda v stredu na svojom rokovaní schválila návrh na odvolanie a následné vymenovanie štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky. Od stredy končí vo svojej funkcii Martin Klus (SaS), od štvrtka 29. septembra preberá tento post Andrej Stančík (OĽaNO).

Andrej Stančík doteraz pôsobil ako poslanec Národnej rady SR za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. Bol členom parlamentného výboru pre európske záležitosti a členom Zahraničného výboru NR SR. Pôsobil aj ako vedúci stálej delegácie NR SR v Stredoeurópskej iniciatíve a jej parlamentnej dimenzii. Vyštudoval Masarykovu univerzitu v Brne, kde ukončil štúdium ako magister energetickej bezpečnosti a medzinárodných vzťahov.

Vláda tiež rozhodla, že novým štátnym tajomníkom Ministerstva hospodárstva SR bude od 1. októbra Peter Švec.  Vláda SR zároveň z funkcie štátnych tajomníkov odvolala Jána Oravca i Karola Galeka.

Peter Švec pôsobí od roku 2006 ako riaditeľ vonkajších vzťahov a hovorca trnavskej automobilky Stellantis Slovakia. Predtým pracoval v spoločnosti Heineken Slovensko, v Slovenskej sporiteľni a v rokoch 1998 až 2001 ako hovorca Ministerstva financií SR. Svoju profesijnú kariéru začínal ako reportér a komentátor týždenníka Trend.

Viac k témam: Štátny tajomník
Zdroj: Webnoviny.sk – Stančík nahradil Klusa a novým štátnym tajomníkom je aj Švec © SITA Všetky práva vyhradené.