gtag('config', 'UA-130501671-1');

Tablet je úžasný vynález. S vhodnými aplikáciami ho môžete hravo premeniť na hernú konzolu, pracovný nástroj, nástroj pre štúdium, digitálnu knihu, zábavné centrum, alebo jednoducho poznámkový blok. Skúšali ste ale niekedy písať prstom?

Dá sa to, no chýba tam tá presnosť, ktorú nám dáva pero. Je pre nás prirodzené zapisovať si svoje myšlienky pomocou pera. Často je to aj výrazne rýchlejšie a komfortnejšie než vyťukávanie na klávesnici. Pero je tiež neoceniteľný pomocník pri kreslení. My sme mali možnosť otestovať najnovší tablet značky Prestigio, ktorý vsádza práve na poznámky robené perom. Slovíčko NOTE (poznámka) má dokonca ukryté aj v názve.

Všetko sa začína myšlienkou a tú dokážeme zatiaľ najlepšie „zhmotniť“ pomocou pera, resp. v prípade Prestigio MultiPad 8.0 Note 3G, pomocou elektromagnetického digitizéra. MultiPad má kapacitný IPS displej s uhlopriečkou 8“ (20.3 cm) a rozlíšením 1024 × 768 bodov, ktorá sa dá obsluhovať aj prstom, ale jeho sila je práve vo používaní špeciálneho stylusu (dotykové pero), ktoré vám dá tu potrebnú presnosť a komfort pri písaní a kreslení.

prestigio_multipad_note_8_0_3g_4

 Nedajte sa však oklamať jeho relatívne malými rozmermi, pretože pri hmotnosti len 480 g v sebe ukrýva naozaj výkonný tablet s 1.6 GHz dvojjadrovým procesorom a ohromujúcim štvorjadrovým grafickým jadrom. Hravo zvládne aj náročnejšie aplikácie a skvelo si na ňom zahráte aj hry. Predinštalovaný je najnovší systém Android, ktorý je doposiaľ tým najrýchlejším a najspoľahlivejším systémom Google a samozrejme otvára vám to dvere ku viac ako 600 tisíc aplikáciám v Google Play. V tablete však už máte preinštalovaných niekoľko zaujímavých aplikácií, takže s ním môžete začať pracovať aj ihneď po vybalení z krabice.

Vďaka 3G modulu môžete byť neustále pripojený k internetu a využívať tablet ako hlavné komunikačné zariadenie (integrovaný je samozrejme aj wi-fi pre 802.11b,g,n). Prestigio má 16 GB pamäť a slot pre rozširujúce micro SDHC karty do kapacity až 32 GB.

Tablet je dodávaný je spolu s inteligentným puzdrom, ktoré ho prebudí a uspí automaticky, pri otvorení alebo zatvorení a je v ňom aj odkladací priestor pre dodávané pero. Skrátka nadštandardná výbava v každom smere.

Je zaujímavé, že už od malička sa učíme kresliť a písať pomocou pera, lenže novodobé tablety nás nútia zbaviť sa ho a skúšať to prstom. Prečo sa ale obmedzovať, keď poznáme tak elegantné a cenovo zaujímavé riešenie ako je Prestigio MultiPad 8.0 Note 3G?

Cena: 299 EUR