gtag('config', 'UA-130501671-1');

Spoločnosť Fuhu, ktorá je známa tým, že vyrába tablety a aplikácie špeciálne pre deti, predstavila nový tablet s názvom DreamTab. Je navrhnutý tak, aby poskytoval technológiu pre dospelých, ktorú však v tomto prípade môžu používať len deti. Tablet je výsledkom spolupráce medzi spoločnosťami Fuhu, DreamWorks Animation SKG Inc * a spoločnosťouIntel. Je predurčený k tomu, aby sprostredkoval ako vzdelávacie, tak aj zábavné zážitky, ktoré menia spôsob, akým sa deti učia, hrajú a rastú prostredníctvom technológií. Nové tablety budú k dispozícii od júna.

„Naším cieľom je poskytovať deťom nové a pútavé skúsenosti v oblasti vzdelávania a zábavy, ktoré spájajú najnovšie a najvýkonnejšie technológie na trhu,” uviedol Jim Mitchell, CEO spoločnosti Fuhu. „S Intelom vo vnútri poskytujeme strhujúce zážitky, neobmedzenú kreativitu a profesionálne nástroje, ktorými môžu deti animovať a rozprávať príbehy v dlaniach svojich rúk.”

 

dreamtab-intel-fuhu-dreamworks

 

S novým 64 bitovým procesorom Intel ® Atom ™ Z3740 („Bay Trail”) bude DreamTab ponúkať bleskurýchly výkon, výkonné grafické funkcie, dlhú životnosť batérie, ako aj bohaté zážitky čo sa týka vzdelávania, či zábavy. V kombinácii s novým operačným systémom Android * to bude silný tablet, ktorý disponuje pokrokovými technológiami (stylus, NFC, atď.).

„Sme nadšení spoluprácou s Fuhu, lídrom v oblasti tabletov pre deti, a taktiež, že prinášame technológiu Intel do ďalšej generácie tabletov DreamTab,” povedal Hermann Eul, viceprezident a generálny riaditeľ skupiny Mobile and Communications spoločnosti Intel. „Je to len jeden príklad z významných vzdelávacích a zábavných skúseností, ktoré môžu naše spoločnosti realizovať spolu so značkou Intel inside“.

DreamTab bude obsahovať známy vzdelávací program s novými funkciami Wings Learning System ™ a interaktívny program „Staň sa umelcom“, ktorý bol vytvorený špeciálne pre tento tablet. Deti budú môcť vytvárať svoje obľúbené postavy známe z dielní DreamWorks v interaktívnom programe, ktorý ponúka najmodernejšie animačné nástroje. Wings Learning System ™ bude tiež pracovať v spojení s prvou offline Bluetooth * učebnicou svojho druhu, ktorá združuje zážitky z učenia v režimoch offline a online.

Okrem zdokonalenej verzie programu Wings Learning System™, Fuhu ponúkne novú verziu operačného systému Blue Morpho, ktorá disponuje novými funkciami pre možnosť učenia a hrania sa v bezpečnom prostredí:

– Zdokonalené funkcie rodičovskej kontroly umožňujú, aby mamy / otcovia stanovili časové obmedzenia, prípadne zamykali a odomykali funkcie tabletu podľa potreby. Funkcie taktiež poskytujú možnosti nastavenia bezpečnosti e-mailu, zdieľania textu a fotografií, ako aj možnosť spájať tablet s vlastnými mobilnými zariadeniami rodičov. Spolu so všetkými novými možnosťami, ktoré uznávaní filmári DreamWorks priniesli, deti môžu svoj tablet teraz prispôsobiť podľa vlastných potrieb, od zapnutia a vypnutia, až po pohyby obľúbených postáv, ktoré ich podporia v štúdiu, ísť von či hrať sa alebo sa ráno prebudiť.

– S hernou NFC (Near Field Communication) využitou pre hry prichádzajú figúrky k životu on-line, jediným kliknutím. Jedna z prvých hier, Škola drakov (School of Dragons) bude obsahovať licencovanú animáciu spoločnosti DreamWorks s názvom Ako vycvičiť draka.

– Vlastná aplikácia nabi Play ponúka širokú paletu nástrojov pre detské programovanie – od DreamWorks Animation, cez Nick *, Disney *, Cartoon Network * a ďalšie zdroje detských príbehov – umiestnené do jedného ľahko ovládateľného programu

– Aplikácie App Zone a Treasure Box umožňujú rodičom a deťom vyhľadávať, sťahovať či kupovať aplikácie, hry, hudbu, filmy, videá, elektronické knihy, dokonca aj skutočný tovar pomocou jediného kliknutia.

Intel verí, že technológie môžu pedagógom a odborným profesionálom pomôcť pripraviť študentov, aby boli v živote úspešní. Vychádzajúc s desaťročnej práce so skutočným svetom, podloženej výskumom, riešenia spoločnosti Intel v oblasti vzdelávania sú navrhnuté tak, aby pedagógom umožnili študentov inšpirovať, aby podporili školy v dosahovaní vynikajúcich výsledkov vzdelávania a zriaďovateľom poskytli lepšie podmienky pre riadenie. Intel poskytuje komplexné riešenia, ktoré zahŕňajú hardvér, softvér, obsah, infraštruktúr ako aj profesionálny personálny rozvoj, aby pomohli pedagógom motivovať študentov k vzdelávaniu a k zlepšeniu ich študijných výsledkov.