gtag('config', 'UA-130501671-1');

Korčuľovanie a zábava na ľade odštartuje vo Viedni 23. januára. Viedenčanov a turistov očakáva ľadový areál pod šírym nebom o rozlohe 7.000 metrov štvorcových priamo pred mestskou radnicou.Tzv. Viedenský ľadový sen ponúkne aj 450 m2 veľké klzisko pre začiatočníkov a deti a šesť curlingových dráh. Vysvieteným Radničným parkom sa potiahne aj 750 metrov dlhá poprepletaná ľadová cestička, ktorá siaha až k viedenskému Ringu.

Atmosféru Viedenského ľadového sna doplní hudobná a svetelná kulisa. Na rôznych miestach si bude možné pochutiť v stánkoch na kulinárskych špecialitách, kde nájdú návštevnící mnoho regionálnych a bio produktov.

Miesto na oddych i zahriatie poskytne aj rozšírená drevenica Almhütte.Už tradične budú môcť deti z materských a základných škôl využívať gratis 450 m2 rozľahlú ľadovú plochu od pondelka do piatka v čase od 9.00 do 16.00 hod. Počas víkendov si tu všetky malé deti a začiatočníci zajazdia zdarma. Vo večerných hodinách sa táto plocha zmení na 6 curlingových dráh.

K dispozícii bude pre návštevníkov aj požičovňa korčúľ, ktoré sú už predhriate vzduchom. Na bezproblémový chod, bezpečnosť a pohodlie návštevníkov bude dohliadať každý deň 50 pracovníkov.

Vstupenka pre dospelých stojí 6,50 eura, 5 eur pre deti do 14 rokov a 15,50 eur rodinný lístok. Zapožičanie korčúľ vyjde na 6,50 eura pre dospelých a 4 eurá pre deti.

Viedenský ľadový sen v centre Viedne bude otvorený denne od 9.00 do 22.00 hod až do 9. marca.

Megaklzisko vo Viedni