gtag('config', 'UA-130501671-1');

Základom úspešného grilovania v zime je chrániť gril pred únikom tepla. Poklop grilu chráni pripravovaný pokrm pred vonkajšími poveternostnými vplyvmi a zároveň zabezpečí rovnomernú teplotu a žiar. Vďaka tomu jedlo dokonale prepečiete aj v zimných mrazoch.

Ak nevydržíte do leta, grilovačka na zasneženej záhrade, pri horskej chate či pod zjazdovkou môže byť zaujímavou alternatívou. Nie len snom. S kvalitným grilom sa dá grilovať celoročne.

Weber-Grill_WEB

Základom úspešného grilovania v zime je predovšetkým zabezpečiť aby neunikalo teplo. Preto je dobré mať gril s poklopom, ktorý nielen ochráni pripravovaný pokrm pred vonkajšími poveternostnými vplyvmi, ale počas celej doby grilovania tiež zabezpečí rovnomernú teplotu a žiar. Vďaka tomu jedlo dokonale prepečiete aj v zimných mrazoch.pešného grilovania v zime je predovšetkým zabezpečiť aby neunikalo teplo. Preto je dobré mať gril s poklopom, ktorý nielen ochráni pripravovaný pokrm pred vonkajšími poveternostnými vplyvmi, ale počas celej doby gril

So zatvoreným poklopom grilu bezprostredne súvisí aj druhé pravidlo úspešnej zimnej grilovačky – nepriama metóda grilovania. Znamená to, že pokrm pod poklopom pripravujete mimo zdroja priameho tepla, medzi uhlíkmi či horákmi a jedlom sa tak nachádza bariéra minimálne v podobe grilovacej misky. Okrem lahodného výsledku má táto metóda grilovania ešte jednu výhodu, ktorú oceníte práve v chladných dňoch – pripravovaný pokrm nie je nu

tné obracať. Vďaka poklopu je totiž zaistená rovnomerná cirkulácia horúceho vzduchu zo všetkých strán a jedlo sa pripravuje prakticky ako v teplovzdušnej rúre.

Trend zimného grilovania už roky poznajú napríklad v Alpských krajinách, Kanade či USA.

Zdroj: Weber

 

 

 

Súvisiace príspevky