gtag('config', 'UA-130501671-1');

Vylepšené funkcie novšej verzie tabletu Yoga s Androidom ho povyšujú  na multirežimové zariadenie.  Ponúka Full HD obrazovku, procesor Qualcomm® Snapdragon a fotoaparát s vysokým rozlíšením. Novinka bude dostupná od apríla.

Na veľtrhu Mobile World Congress 2014 sa predstavil nový Yoga Tablet 10 HD+ s novým dizajnom  a režimami Tablet, Naklonenie a Stojan. Obrazovka ponúka Full HD kvalitu, poháňa ho procesor Qualcomm Snapdrago a fotoaparát zvýšil svoje rozlíšenie. Yoga si naďalej  zachováva pozoruhodnú, 18-hodinovú výdrž batérie. Tablet je vybavený  10,1-palcovým 20/20 Vision displejom s  full HD rozlíšením 1920×1200.  Jas obrazovky  sa  automaticky prispôsobuje okolitému osvetleniu, takže je šetrnejšia k očiam.

Rýchly prístup k multimédiám a rýchle sťahovanie aplikácií a súborov má zvládnuť nový štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 400. Tablet funguje na operačnom systéme Android 4.3 a prináša  Dolby audio, 10-bodové multi-dotykové ovládanie, micro USB port s podporou technológie on-the-go a optickú klávesnicu.  Foto a video snímky  zachytí 8MP zadný fotoaparát.

Tablet-Yoga-10-HD11

Tri režimy

Yoga Tablet 10 HD+   preberá od predchodcu základný dizajn a technológie. Tri typické režimy tabletu – Stojan, Naklonenie, Tablet – poskytujú užívateľom módy, v ktorých možno ľahšie používať tablet v rôznych situáciách. Valcovitý kraj ukrývajúci  batériu a procesor umožňuje bezpečné držanie tabletu pri čítaní a surfovaní na internete v jednej ruke a v režime Naklonenie umožňuje zlepšiť  uhol sledovania pri položení tabletu na stôl. Vďaka podstavcu zabudovanom vo valci sa tablet dá postaviť  do režimu Stojan. V tomto režime je tablet stabilnejší a prehliadať  filmy a fotky možno tak bez podopierania tabletu krytom. Náklon je možný v uhloch  od 30 a 80 stupňov.

Aplikácie DOit

Tri aplikácie DOit ponúkajú jednoduchšie  zdieľanie, synchronizovanie a ochranu dát.  S aplikáciou SHAREit možno zdieľať fotky, videá, hudobné súbory, dokumenty, kontakty a dokonca aj aplikácie s piatimi rôznymi zariadeniami –  priamo, bez internetového pripojenia a  40-krát rýchlejšie ako cez Bluetooth®. SECUREit optimalizuje a chráni mobilné dáta užívateľov rôznymi typmi nástrojov dátovej ochrany. Jediným dotykom chráni pred vírusmi, spamovými správami a škodlivým softvérom (malware) a ak sa tablet stratí alebo je odcudzený, ochrana proti krádeži ho uzamkne. SECUREit  chráni pred nepovoleným prístupom k súkromným informáciám užívateľa a tablet vďaka tejto aplikácii tiež pracuje rýchlejšie tým, že zatvára nadbytočné aplikácie bežiace na pozadí.

SYNCit asistuje pri zálohovaní. Zálohuje kontakty, textové správy a zoznamy hovorov na cloudovom úložisku. Užívatelia môžu uložený obsah znovu obnoviť alebo spustiť na svojom tablete alebo inom zariadení so systémom Android. Aplikácia SNAPit Camera dáva užívateľom novú flexibilitu pri fotení v špeciálnych režimoch (ako napr. panoramatický alebo sekvenčný režim) pre širokouhlé zábery, situácie so slabým osvetlením a rôzne špeciálne filtre a efekty. Používatelia následne môžu editovať svoje zábery priamo v aplikácii – odstrániť nežiadúce objekty alebo vytvárať vtipné, animované GIF súbory.

Yoga Tablet 10 HD+ bude dostupný od apríla a jeho cena sa má  pohybovať od 349 USD.