gtag('config', 'UA-130501671-1');

Slovensko je ďalšou z krajín, kde Google spúšťa plnohodnotnú službu Hudba Google Play. Hlavnou súčasťou služby je internetový obchod, ktorý ponúka viac ako 20 miliónov piesní z celého sveta. Používatelia tak majú možnosť vyberať a nakupovať svoje obľúbené skladby alebo celé albumy a pridávať si ich do svojej online hudobnej knižnice.

Súčasťou  multimediálnej platformy Google je teraz už aj väčšina populárnej slovenskej hudobnej produkcie vrátane skupiny Desmod, Horkýže Slíže, Richarda Müllera, Katky Knechtovej, Zuzany Smatanovej, Jany Kirschner, Majka Spirita a mnohých ďalších.

Neobmedzený prístup k hudbe si môžu používatelia predplatiť prostredníctvom služby Hudba Google Play Naplno. Mesačné predplatné je 5,49 EUR, pričom do 30. apríla môže ktokoľvek využiť zvýhodnenú ponuku a získať predplatné za 4,49 EUR/mesačne. Prvých 30 dní využívania služby si možno vyskúšať bezplatne.

V rámci služby si poslucháč môže vytvárať interaktívne playlisty (tzv. rádiá) podľa vybranej skladby alebo interpreta. Vyhľadávať skladby možno aj podľa žánru a pomocou funkcie „Okamžité počúvanie” služba ponúkne  hudbu na základe obľúbených skladieb používateľa.

Služba ponúka úložisko pre knižnicu s vlastnou hudbou s kapacitou 20 tisíc skladieb a mať k nej prístup aj z mobilných zariadení.

Nezávislí interpreti a menšie hudobné zoskupenia môžu využiť platformu Google Play Artist Hub na predaj  svojej hudby priamo svojim fanúšikom. Stačí vytvoriť si profil, nahrať súbory s hudbou a zadať cenu.  Súčasťou služby je aj štandardné zabezpečenie ochrany autorských práv.

Hudba Google Play je dostupná pre zariadenia s operačným systémom Android a iOS v online obchode Google Play a v Apple Store a cez webové rozhranie play.google.com. Zvolený album a playlisty piesní si používatelia môžu označiť a mať ich k dispozícii, aj keď sú offline (bez pripojenia na internet). Zakúpenú hudbu na Google Play možno tiež stiahnuť vo formáte MP3 do počítača alebo do svojej iTunes knižnice.

Hudba Google Play_desktop (3)

Google Play_desktop (1)

Hudba Google Play_desktop (2)