gtag('config', 'UA-130501671-1');

Spoločnosť Axis Communications, svetový líder v oblasti IP kamier, rozširuje ponuku zariadení kontroly fyzického prístupu o novú sieťovú dvernú jednotku s video identifikáciou, AXIS A8004-VE, ktorú je možné ovládať cez webové rozhranie na báze protokolu IP, umožňuje jednoduchú inštaláciu, obojsmernú komunikáciu, prenos HD videá a vzdialenú správu. Súčasne Axis uvádza na slovenský trh dvernú jednotku AXIS A1001 Network Door Controller. Novinky spoločnosti Axis pre riadenie fyzického prístupu sú doplnkom existujúceho portfólia inovatívnych sieťových video produktov a pre partnerov a koncových používateľov vytvárajú jedinečné možnosti vzájomnej integrácie.

Spoločnosť Axis Communications rozširuje svoju ponuku produktov kontroly fyzického prístupu. Na český a slovenský trh uvádza sieťový dverný ovládač AXIS A1001 Network Door Controller s jednoduchou inštaláciou vďaka napájaniu Power over Ethernet (PoE) a farebne odlíšenými konektorom.

„Ide o prirodzene nadväzujúci doplnok, pretože mnoho partnerov už má s riadením prístupu skúsenosti a radi by spolupracovali s nami. Uvedenie AXIS A1001 bolo v Spojených štátoch veľmi priaznivo prijaté a získavame pozitívnu odozvu od našich partnerov a koncových používateľov. Predpokladáme, že sa aj na európskych trhoch pri uvedení tejto novej ponuky stretneme s podobným úspechom,“ povedala Bodil Sonesson, viceprezidentka divízie celosvetového predaja v spoločnosti Axis Communications.

AXIS A1001 je prvým proprietárnym ovládačom prístupu na trhu, ktorý je založený na otvorenom IP protokole. Jedná sa o platformu pre dve rôzne riešenia. AXIS Entry Manager (AXIS A1001 s vstavaným softvérom) je ucelené riešenie pre malé až stredné prevádzky ako napríklad kancelárie, malé firmy a obchody s typicky 10 dverami a základnými požiadavkami na kontrolu prístupu. Pre väčšie podnikové systémy je jednotka AXIS A1001 vhodná vďaka otvorenému rozhraniu pre programovanie aplikácií. Vďaka tomu už viac ako 20 ADP partnerov spoločnosti Axis (Application Development Partners) integrovalo podporu pre AXIS A1001 priamo do svojich aplikácií.

„Systémy kontroly vstupov sú dôležitou súčasťou bezpečnosti. Vďaka otvoreným štandardom, ktoré využíva sofistikovaná jednotka kontroly vstupu AXIS A1001 spolu s Axis kamerami, dokážeme ľahšie implementovať aj komplikované bezpečnostné pravidlá pri riadení fyzického prístupu a rýchlejšie reagovať na špecifické požiadavky našich zákazníkov,“ povedal Ing. Ľubomír Klimek zo slovenskej spoločnosti C.G.C. a.s., ktorá ako prvá v strednej Európe integrovala AXIS A1001 do svojho integračného systému SBI.

Podľa spoločnosti IHS* zameranej na prieskumy trhu má celosvetový trh v oblasti kontroly fyzického prístupu hodnotu približne 3 miliardy USD (2012) a do roku 2017 vzrastie asi na 4,2 miliardy USD, čo predstavuje ročný rast 7 percent.

Axis súčasne predstavil novinku vo svojom portfóliu – prvú sieťovú dvernú jednotku s video identifikáciou AXIS A8004-VE Network Video Door Station. Nová jednotka A8004-VE je odolná voči poveternostným vplyvom a aj proti vandalom, takže je vhodná ako pre vonkajšie, tak aj pre inštalácie do interiéru. Prichádza so zabudovanou funkciou vysoko kvalitného intercomu s obojsmerným prenosom čistého hlasu a s integrovanou HDTV kamerou s funkciou WDR a s excelentným výkonom pri zlých svetelných podmienkach. Vďaka možnosti napájania cez Ethernet (PoE) umožňuje inštaláciu len pomocou jediného sieťového kábla, no pritom poskytuje dostatočný výkon pre väčšinu štandardných dverných zámkov.

„Axis preukázateľne drží rekord v počte inovatívnych produktov uvádzaných na trh video dohľadu a zabezpečenia. S AXIS A1001 a AXIS A8004-VO poskytneme našim zákazníkom ľahko inštalovateľné zariadenia, ktoré rozšíria možnosti bezpečnostných systémov,“ povedal Peter Lindström zo spoločnosti Axis Communications.

Oba produkty ponúkajú pomocnú ruku pri zabezpečení a zjednodušení každodenných operácií. Dverná video jednotka A8004-VE umožňuje navyše komunikáciu a identifikáciu návštevníkov, ale aj vzdialenú správu prístupu prostredníctvom stolových IP telefónov, mobilných zariadení alebo priamo prostredníctvom systému video managementu (VMS).

Otvorené rozhranie pre ovládače umožňuje u väčších podnikových systémov programovať aplikácie partnerom spoločnosti Axis pre vývoj aplikácií (Application Development Partners – ADP), ktoré budú spĺňať ich konkrétne potreby. V súlade so štandardmi ONVIF, interface VAPIX a protokolom SIP je možné ich ľahko integrovať aj s inými systémami a zariadeniami pre integráciu videa s vyspelými funkciami riadenia prístupu, ako sú napríklad Genetec, Aimetis alebo SeeTec.

„Vízia Genetecu ponúka zákazníkom komplexný prístup k riadeniu bezpečnosti, ktorý zahŕňa video dohľad, riadenie prístupu a komunikáciu na báze protokolu SIP prostredníctvom nášho softvéru Security Center. S bezproblémovou integráciou jednotky AXIS A8004-VE zaistíme, že koncoví používatelia získajú vyššiu úroveň zabezpečenia a budú schopní priamo reagovať pri sledovaní prichádzajúceho videa z AXIS A8004-VE – napr. odomykať alebo zamykať dvere,“ povedal Jimmy Palatsoukas, Senior Manager spoločnosti Genetec.

Dverný sieťový ovládač AXIS A1001 Network Door Controller je v Českej a Slovenskej republike dostupný od dnes prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis. Nová sieťová dverná jednotka s video identifikáciou AXIS A8004-VE Network Video Door Station bude prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis k dispozícii od mája 2015.

Súvisiace príspevky