gtag('config', 'UA-130501671-1');

Spoločnosť Logitech dnes oznámila rozšírenie svojho radu mechanických herných klávesníc o nové modely Logitech® G610 Orion Brown a Logitech® G610 Orion Red. Oba produkty sú osadené mechanickými spínačmi Cherry MX, majú nastaviteľné čisto biele LED podsvietenie kláves a samostatné tlačidlá na ovládanie multimédií. Tieto mechanické herné klávesnice plnej veľkosti v sebe spájajú špičkové technológie v danom odbore a kvalitnú konštrukciu v jedinečne tvarovanom dizajne, aby poskytovali špičkový výkon a čistý pôžitok z hry.

031816_0833_LogitechGpr3.jpgVšetky aspekty klávesníc Logitech G610 Orion Brown a Logitech G610 Orion Red – od najmenších detailov, ako je matná textúra povrchu maskujúca stopy po odtlačkoch prstov a odolný kábel spevnený opletením, až po veľmi náročné detaily zahŕňajúce vyspelé čisto biele LED podsvietenie – sú navrhnuté a vyrobené s najvyššou precíznosťou. Výsledkom sú najlepšie technológie v tomto odbore a kvalita prevedenia v jedinečnom dizajnovom štýle.

Klávesnice Logitech G610 Orion Brown a Logitech G610 Orion Red sú osadené mechanickými spínačmi Cherry MX, ktoré sú v hernom odbore u mechanických klávesníc štandardom. U spínačov Cherry MX bola testovaná výdrž vyše 50 miliónov úderov a majú precíznu odozvu pre pocit istoty pri hraní. Oba typy spínačov Cherry MX majú nízku hlučnosť, pričom spínače Cherry MX Brown poskytujú hmatovú odozvu kliknutím, ktorú oceníte pri písaní, zatiaľ čo spínače Cherry MX Red majú lineárny priebeh stlačenia pre veľmi rýchlu aktiváciu.

031816_0833_LogitechGpr4.jpgProstredníctvom obslužnej aplikácie Logitech Gaming Software (LGS) si môžete vybrať a prispôsobiť jas každej jednotlivej klávesy, aby ladil s vaším štýlom, počítačovou zostavou alebo okolitým prostredím, alebo môžete podsvietenie vypnúť, keď počítač nepoužívate. Môžete si niektoré tlačidlá podsvietením zvýrazniť, aby ste mali lepší prehľad o aktívnych klávesoch a ďalších príkazoch. Navyše môžete pomocou LGS nadefinované štýly podsvietenia a efekty synchronizovať s inými hernými zariadeniami Logitech G, aby ich všetky vaše zariadenie zobrazovali v rovnakom štýle. Medzi týmito štýlmi je napríklad efekt „dýchania“ alebo svetelná vlna.

Klávesnice Logitech G610 Orion Brown a Logitech G610 Orion Red majú samostatné multimediálne tlačidlá, ktoré môžete použiť pre okamžité ovládanie prehrávania, pozastavenie a stlmenie hudby, či videí, takže hudbu na pozadí môžete mať pod kontrolou bez toho, aby ste museli svoju hru prerušovať. Pomocou rolovacieho kolieska upravíte hlasitosť alebo stlačením jediného tlačidla prejdete na ďalšiu skladbu.

Vďaka obslužnej aplikácii LGS máte možnosť mať úplnú kontrolu nad klávesnicami Logitech G610 Orion Brown a Logitech G610 Orion Red. Pre svoje obľúbené hry môžete klávesom F1-F12 priradiť vami vytvorená makrá. Umožní vám tiež nastaviť jas podsvietenia každej jednotlivej klávesy a možno určiť, ktoré klávesy budú neaktívne, keď klávesnicu prepnete do herného režimu.

031816_0833_LogitechGpr5.jpg

Cena a dostupnosť

Očakáva sa, že klávesnice Logitech G610 Orion Brown a Logitech G610 Orion Red budú v Európe k dispozícii začiatkom apríla 2016 za odporúčanú maloobchodnú cenu 139 €. Podrobnejšie informácie môžete získať na adrese gaming.logitech.com alebo na blogu Logitech.