gtag('config', 'UA-130501671-1');

Leto je konečne tu a s ním aj vytúžený oddych pri vode. Či už sa chystáte na pláž alebo k jazerám, skontrolujte si, či máte zabalené všetko dôležité. Ak sa s predstihom zabalíte do plážovej tašky, pri odchode už nebudete musieť premýšľať, či ste nič nezabudli.

Bez plaviek by to asi nešlo, teda v prípade, že sa nechystáte na nuda pláž. Praktickejšie je, ak si zabalíte dva kusy plaviek, druhé v prípade, ak sa pôjdete prejsť a nechcete byť v mokrých plavkách. Aj v lete sa dá prechladnúť. Rozhodne by nemal chýbať ani uterák a podložka na ležanie, či už deka, karimatka alebo skladacie ležadlo.

Veľmi dôležité sú ochranné prostriedky proti slnku, aj keď idete len na jeden deň, byť spálený sa neoplatí riskovať. Slnečné lúče sú v lete silné a navyše je potrebné sa chrániť aj pred škodlivým UV žiarením. Môžete si pribaliť opaľovacie krémy, olej na opaľovanie, ale aj opaľovací sprej na vlasy. Okrem krémov si určite pribaľte aj niečo z lekárničky – náplasť, ideálne vodeodolnú, obväz, dezinfekčný prostriedok a paralen. A tiež papierové vreckovky. Tie sa zídu kedykoľvek.

Slnečník je vynikajúci ako ochrana pred úpalom keď ležíte, nezabudnite však ani na pokrývku hlavy, klobúk alebo šatku a pre ochranu očí si vezmite okuliare s UV filtrom. Tiež myslite na šlapky, v teniskách sa budete dusiť a po kamenistej pláži bosí chodiť nebudete. Ak hrozí zmena počasia alebo búrky, je dobré si pribaliť aj letnú vetrovku.

No a napokon, aby sme nezabudli na zábavu, pribaľte si šnorchlovaciu súpravu, nafukovačky, lopty, badmintonové rakety, knižky, časopisy alebo čokoľvek, aby ste sa nenudili. Fľaša s vodou by mala byť samozrejmosťou a taktiež niečo na zahryznutie, ale to samozrejme zabaľte až tesne pred odchodom.