gtag('config', 'UA-130501671-1');
Ak si na talianskom pobreží necháte ráno uterák alebo slnečník už pred otvorením verejnej pláže, na mnohých miestach vám hrozí pokuta 200 eur. Po tom, ako Chorváti zaviedli pokuty voči dovolenkárom, ktorí sa vyberú v plavkách do historického centra miest, rázne opatrenie voči turistom zavádzajú aj talianske úrady.

Pobrežná stráž Sea Safe v Taliansku chce skoncovať so všetečnými praktikami niektorých turistov, ktorí si na úkor ostatných obsadzujú miesta na verejnej pláži.

Chcú skončiť s diskrimináciou turistov

Pobrežná stráž tak posledne urobila v sobotu v meste Livorno. Turistom zhabala 37 ležadiel a stoličiek, 30 slnečníkov, niekoľko uterákov, dokonca aj plavky. Informoval o tom taliansky denník La Repubblica.  Všetkým, ktorí si na pláži „odložia“ niečo zo svojej plážovej výbavy pred 8:30 (kedy sa pláž otvára pre turistov), hrozí pokuta do výšky 200 eur. Talianska pobrežná stráž argumentuje tým, že obsadzovanie miest na pláži sa veľmi rozšírilo a je to nespravodlivé a diskriminačné voči ostatným turistom, ktorí pravidlá na pláži dodržiavajú.

Podľa miestnych úradov sa tiež začali množiť sťažnosti turistov na prípady s podvodníkmi, ktorí ponúkali ležadlá a sedačky na verejných plážach za poplatok a pritom mali byť bezplatné.

Zákaz už kontrolujú na viacerých miestach

So zákazom obsadzovania miest na verejnej pláži sa môžete stretnúť na viacerých miestach v Taliansku. Platí na Sardínii, v Kampánii, Kalábrii, v Toskánsku a pribúdať budú aj ďalšie verejné pláže.