gtag('config', 'UA-130501671-1');

Spoločnosť Logitech oznámila uvedenie produktového radu Prodigy, ako rodiny hernej výbavy, ktorý bol navrhnutý s cieľom rozšíriť možnosti vášho hrania na počítači. Tento nový rad tvoria dve myši, klávesnica a headset so spoločnými atribútmi – vysoko výkonnými technológiami, výnimočnou úrovňou komfortu a štíhlym moderným dizajnom.

„Milujeme tvoriť produkty pre skalných hráčov a nikdy sa tohto úsilia nevzdáme,“ povedal Ujesh Desai, viceprezident a generálny riaditeľ Logitech G. „Keď nastala explózia počítačového hrania naprieč vekovými aj skúsenostnými kategóriami, bolo nám jasné, že potrebujeme niečo viac. Náš nový rad Logitech G Prodigy sprístupňuje všetkým hráčom naše najlepšie technológie. Toto hráčskej vybavenie je vytvorené exkluzívne pre každého.“

Nový rad Logitech G Prodigy tvorí herná myš Logitech® G403 Prodigy™ Gaming Mouse, bezdrôtová herná myš Logitech® G403 Prodigy™ Wireless Gaming Mouse, herná klávesnica Logitech® G213 Prodigy™ RGB Gaming Keyboard a headset Logitech® G231 Prodigy Headset.

Logitech G402 Prodigy-wireless

Herné myši Logitech G403 Prodigy

Herná myš G403 Prodigy Gaming Mouse a jej bezdrôtová verzia Logitech G403 Prodigy Wireless Gaming Mouse poskytujú pohodlie aj pri dlhom hraní vďaka odľahčenému ergonomickému dizajnu. Pogumované úchopy na ľavej aj pravej strane vám zaistia lepšiu kontrolu a pomocou priloženého 10 g závažia, ktoré možno vybrať, si môžete ľahko upraviť hmotnosť myši podľa svojich preferencií.

Obe myši sú až osemkrát rýchlejšie než štandardné myši čo znamená, že keď s myšou pohnete alebo kliknete na jej tlačidlá, odozva na obrazovke je prakticky okamžitá. Obe myši majú vyspelé odpruženie tlačidiel, ktoré pomáha tomu, aby ľavé aj pravé tlačidlo myši bolo okamžite pripravené k ďalšiemu kliknutia, a znižuje silu potrebnú pre kliknutie, takže je ich odozva výnimočne citlivá. Tieto myši sú vybavené najvyspelejším herným optickým snímačom pohybu na svete PMW3366, ktorý preferujú najlepší svetoví hráči eSports. Senzor PMW3366 je výnimočne precízny a konzistentný, vďaka čomu sa a môžete spoľahnúť na rýchlejšiu odozvu a presnejšie mierenie. Obe myši môžete začať používať ihneď po vybalení alebo si môžete pomocou obslužnej aplikácie LGS (Logitech Gaming Software) svoju myš plne nakonfigurovať a upraviť jej podsvietenie, nastavenie tlačidiel a rozlíšenie (DPI). Bezdrôtová herná myš G403 Prodigy Wireless je osadená rovnakou energeticky úspornou a vysoko výkonnou bezdrôtovou technológiou ako oceňovaný model Logitech G900 Chaos Spectrum. Bezdrôtové pripojenie v pásme 2,4 GHz je maximálne optimalizované, takže prenos informácie o pohybe trvá len 1 ms, čo garantuje neuveriteľne rýchlu odozvu bez oneskorenia, s akou sa konkurenčné riešenia nemôžu merať – vrátane myší pripojených káblom.

Logitech G213 Prodigy

Herná klávesnica Logitech G213 Prodigy RGB

Klávesnica G213 Prodigy je navrhnutá pre hráčov všetkých úrovní a vyznačuje sa štíhlou konštrukciou, ktorá je odolná proti poliatiu tekutinami, je pohodlná a veľa toho vydrží. Má integrovanú opierku pre zápästie a nastaviteľné nožičky, aby ste si mohli zvoliť pre vás ideálnu polohu aj na dlhé herné súboje. Klávesnica G213 Prodigy prináša to najlepšie pokiaľ ide o hmatovú odozvu a výkon, čomu napomáhajú aj tlačidlá určené priamo pre hráčov. Každá jej klávesa je vyladená tak, aby poskytovala ultra rýchlu a zreteľnú odozvu, ktorá je až štyrikrát rýchlejšia než u štandardných klávesníc. Navyše jej konštrukcia umožňuje „vnímať“ stlačenie viacerých kláves súčasne (má tzv. „anti-ghosting gaming matrix“) a je vyladená pre optimálny herný výkon, aby ste mali všetko pod kontrolou aj keď naraz stlačíte viac než jednu klávesu.

Klávesnica G213 Prodigy má päť zón s RGB podsvietením, ktoré si môžete upraviť podľa seba a vyberať pritom z 16,8 milióna farebných odtieňov. Farby si môžete zvoliť napríklad tak, aby ladili s vašou hernou zostavou, nastaviť ich pre jednotlivé hry alebo len podľa toho, ako sa vám páčia. Svetelné efekty môžete synchronizovať s inými zariadeniami Logitech G pomocou obslužnej aplikácie Logitech Gaming Software (LGS). Pretože okolo jednotlivých kláves neuniká takmer žiadne svetlo, o to intenzívnejšie preniká skrz ich popisy, takže sú potme ľahšie identifikovateľné.

A navyše má samostatné tlačidlá na ovládanie multimédií, takže môžete spustiť alebo pozastaviť prehrávanie, preskakovať skladby a upravovať hlasitosť stlačením jediného tlačidla bez toho, aby ste museli opúšťať hru.

Logitech G231 Prodigy

Headset Logitech G231 Prodigy Gaming Headset

Vďaka neodymiovým driverom s priemerom 40 mm poskytuje headset G231 Prodigy vysoko kvalitný stereo zvuk, ktorý vás pri hraní na PC alebo konzole pohltí od začiatku až do konca. Náušníky sú potiahnuté starostlivo vybranou tkaninou, vhodnou pre športové hranie, ktorá garantuje pohodlný a mäkký kontakt s hlavou aj pri niekoľkých hodinách používania. Dajú sa navyše ľahko zložiť a vyprať, aby bol váš headset stále v skvelom stave. Konštrukcia náušníkov je tenká a ľahká a nenarušuje kvalitu zvuku.

Smerový mikrofón s krištáľovo čistým zvukom na ramienku je možné umiestniť tak, aby snímal iba váš hlas, ktorý tak bude znieť zreteľne a čisto. A keď ho práve nebudete potrebovať, môžete mikrofón sklopiť dozadu k slúchadlám. Prvky pre ovládanie zvuku, teda hlasitosť a vypnutie mikrofónu, sú umiestnené na kábli a máte ich tak vždy ľahko na dosah ruky.

Cena a dostupnosť

Očakáva sa, že herná myš Logitech G403 Prodigy Gaming Mouse, herná klávesnica Logitech G213 Prodigy RGB Gaming Keyboard a herný headset Logitech G231 Prodigy Gaming Headset budú v Európe k dispozícii od septembra 2016. Odporúčaná maloobchodná cena hernej myši Logitech G403 Prodigy je 69,99 €, herná klávesnica Logitech G213 RGB má odporúčanú maloobchodnú cenu 79,99 € a herný headset Logitech G231 bude za odporúčanú maloobchodní cenu 59,99 €. Bezdrôtová herná myš Logitech G403 Prodigy Wireless Gaming Mouse by rovnako mala byť v Európe k dispozícii od septembra 2016 za odporúčanú maloobchodnú cenu 119 €. Podrobnejšie informácie môžete získať na adrese gaming.logitech.com.