gtag('config', 'UA-130501671-1');

Chladné počasie vonku a prekúrené interiéry nie sú pre pokožku žiadna zábava. V dôsledku nepriaznivých vonkajších vplyvov je často dehydratovaná, čo sa prejavuje pocitmi nepríjemného pnutia, suchosťou a sčervenaním. Ako jej pomôcť?

  • Využite služby zvlhčovača vzduchu

Jedná sa o veľmi praktického pomocníka, ktorý ocení vaša pleť, ale aj dýchacie cesty. Ak si ho z nejakých príčin dovoliť nemôžete, dajte na radiátor nádobku s vodou, ktorá sa bude postupne vyparovať.

  • Dávajte si pozor na to, čo pijete

V zime siahneme radšej po teplých nápojoch. To je v poriadku. Avšak nemali by sme zabúdať na to, že napríklad zvýšenie dávok kávy pleti nepomôže. Práve naopak, pretože obsahuje kofeín, ktorý dehydratuje. Stavte radšej na bylinkové čaje.

  • Večer doprajte pokožke celého tela hydratáciu

V zime pokožka rýchlejšie stráca vlhkosť, preto jej ju treba dodať prostredníctvom kvalitných hydratačných krémov a telových mliek. Ak máte extra suché ruky či nohy, naneste na ne hydratačný krém a potom bavlnené kozmetické rukavice a ponožky.

  • Zabudnite na horúcu vodu

Horúca voda síce skvelo zahreje skrehnuté svaly a kosti, no pre pokožku je, doslova, pohromou. Z tohto dôvodu stavte skôr na vlažnú vodu. Ak je vám zima, tak si namiesto horúcej sprchy troška rozhýbte kosti strečingovými cvikmi.

  • Pokožku chráňte

Nebojte sa v zime nosiť čapicu, nezabudnite na rukavice a takisto je veľmi dôležitý mejkap či BB krém s ochranným faktorom, veď aj v zime svieti slniečko – slnečné lúče sú takisto škodlivé.

  • Píling používajte aj v zime

Odumretých kožných buniek treba pokožku zbavovať aj v zime a to nielen na tvári, ale na celom tele. Ak máte pocit, že v zime potrebujete jemnejší píling, tak si ho zadovážte.

  • Nepoužívajte zbytočnú chémiu

Prečítali ste si niekedy, čo obsahuje váš krém na tvár či telové mlieko? Ak nie, tak to urobte. Možno zistíte, že to nie je žiadna sláva a obsahujú veľa pridaných látok, ktoré pokožke neprospievajú. Snažte sa ich obmedziť používaním šetrnejšej kozmetiky alebo aspoň občas použite doma vyrobené kozmetické produkty.

Náš tip: Mandľová maska
Zmiešajte 2 polievkové lyžice mlieka s 1 polievkovou lyžicou zomletých mandlí. Masku naneste na tvár, nechajte 15 minút pôsobiť a potom opláchnite vodou. Vitamín E a zdravé tuky vaša pokožka v zime skutočne ocení.

Súvisiace príspevky