gtag('config', 'UA-130501671-1');

Juhomoravský Aqualand Moravia postaví nové vodné atrakcie za niekoľko desiatok miliónov. Najväčší akvapark v Čechách sa inšpiroval v Amerike, Dubaji a Kanárskych ostrovoch. Práce začnú už tento rok.  Akvapark navštívi 700 tisíc ľudí ročne, tretinu z nich tvoria Slováci.

Juhomoravský Aqualand Moravia je už teraz najmodernejší a najväčší v susednej Českej republike. Napriek tomu ho ale počas nasledujúcich dvoch rokov čaká veľkolepé rozšírenie za niekoľko desiatok miliónov eur. Práce odštartujú už v tomto roku. Vznikne tak rozsiahly detský vodný svet, nový gigantický tobogán, na ktorom sa bude jazdiť aj do kopca či umelá rieka, ktorú budú môcť návštevníci využiť na cestovanie po areáli.

Aqualand Moravia v juhomoravských Pasohlávkach navštívilo vlani viac ako 700 tisíc ľudí. V porovnaní s rokom 2014 je to o 40 percent viac, vďaka čomu je spolu s Pražským hradom v desiatke najnavštevovanejších turistických cieľov v Českej republike. Aquapark pritom robí všetko pre to, aby na špičke ostal. Práve štartujú práce, vďaka ktorým vznikne ďalšia časť areálu, inšpirovaná najlepšími parkami v Amerike, Dubaji alebo na Kanárskych ostrovoch. V súčasnej dobe pracuje zariadenie na projekte výstavby a príprave územného rozvoja.

„V novej časti areálu Aqualandu Moravia návštevníci nájdu vyžitie, ktoré nemá v našich končinách obdoby. Bude ním prechádzať divoká rieka kombinovaná s pomalou, ktorú bude možné využiť aj na prepravu z jednej časti areálu do druhej. Bude prechádzať aj tunelom,“ popísal jednu z pripravovaných „vychytávok“ riaditeľ Aqualandu Moravia Petr Pavlacký.

Aqualand dostane aj nový rozsiahly areál pre tých najmenších so špeciálnymi detskými vodnými prvkami. Šmykľavky a tobogány v aquaparku dosahujú dĺžku viac ako 1,7 kilometra, najpriek tomu však pribudne ďalšia gigantická atrakcia, ktorá poteší dospelých aj celé rodiny. „Môžeme prezradiť, že bude zjazdná na rodinných raftoch a bude zahŕňať nielen jazdu smerom nadil, ako poznáme z bežných atrakcií, ale vďaka špeciálnym zabudovaným vodným prúdom aj smerom do kopca,“ doplnil Pavlacký.

Aqualand Moravia dlhodobo láka návštevníkov na bazény, ktoré sú napájané termálnou vodou z miestneho termálneho vrtu až z hĺbky 1,3 kilometra, či luxusné wellness centrum pomenované Forum Romanum. Prvú sezónu má za sebou aj hotel s výhľadom na Pálavské vrchy menom Aqualand Inn za 65 miliónov českých korún (2,16 milióna eur). Unikátom je aj pool bar, vďaka ktorému si ľudia môžu dať vynikajúci drink bez toho, aby ste museli vyliezť z bazénu. Celú pätinu návštevníkov pritom tvoria ľudia zo Slovenska, ďalšia pätina je z Rakúska.